x
Włochy - KierunekWlochy.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Toskania, Włochy Portofino, Włochy Rzym, Włochy Vernazza, Włochy Wenecja, Włochy
Booking.com

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

  • Rzym
  • Wenecja
  • Mediolan
  • Florencja

Włochy przewodnik » Abruzja

Ortona
Ortona to dumnie położone miasteczko słynące z pięknego wybrzeża i ogromnych ruin zamku. By dostać się do niego pieszo należy pokonać wiele schodów, spacer zostaje jednak wynagrodzony pięknym widokiem na nieregularnych kształtów wybrzeże oraz port. Na głównej ulicy znajdują się urokliwe kamienice, sklepy oraz liczne kafejki, w których mieszkańcy popijają espresso i przegryzają cornetti. Ortona słynie z pięknego wybrzeża...
23.05.2013 13:28:00 autor: Anna Wielgus
Pescara
Pescara to jedno z ważniejszych miast regionu. To tutaj urodził się jeden z ważniejszych poetów włoskich, Gabriele d'Annunzio, to tu znajdują się także: uniwersytet z czterema wydziałami, największy port turystyczny i przemysłowy regionu oraz lotnisko o zasięgu międzynarodowym. Nazwa miasta znaczy dosłownie "ujście rzeki", a to ze względu na rzekę (Pescarę), która przebiega przez jego środek, i która jeszcze do 1927 r. stanowiła naturalną granicę dzieląc je na dwie niezależne od siebie części.
10.06.2013 21:18:42 autor: Anna Wielgus
Vasto
Vasto jest najciekawszym z wakacyjnych kurortów we włoskiej Abruzji. Każdego roku do miasta przyjeżdżają turyści spragnieni szerokich, złocistych plaż i turkusowego Adriatyku. Miasto dzieli się na dwie części. Pierwsza z nich to nadmorska dzielnica Marina di Vasto, a druga to historyczne centrum miasta położone na skale. Z wysoko położonej starówki można podziwiać panoramę linii brzegowej i ciągnące się w nieskończoność plaże Abruzji.
11.02.2014 15:46:33 autor: Łukasz Ropczyński
Booking.com