x
Włochy - KierunekWlochy.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Toskania, Włochy Portofino, Włochy Rzym, Włochy Vernazza, Włochy Wenecja, Włochy
Booking.com

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

  • Rzym
  • Wenecja
  • Mediolan
  • Florencja

Włochy: wiadomości, turystyka, polityka, gwiazdy
» Cinque Terre we Włoszech: całkiem nowy przewodnik

21.09.2017, autor: Łukasz Ropczyński

Zapraszamy do zapoznania się z naszym całkowicie nowym przewodnikiem po Parku Narodowym Cinque Terrer we Włoszech. W jednym dziale zgromadziliśmy wszystkie najważniejsze informacje o Parku: dojazd, ceny, informacje o pociągach, trasach trekkingowych, miasteczkach i plażach. Dodatkowe - jeszcze bardziej obszerne - informacje można znaleźć na podstronach dotyczących poszczególnych miast. Jak zawsze całość obrazują autorskie zdjęcia naszej redakcji.

Cinque Terre
Vernazza, Cinque Terre we Włoszech (fot. Ł. Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Cinque Terre to według opinii wielu najpiękniejszy park narodowy we Włoszech. Każdego roku tutejsze miasteczka, plaże, zatoczki i górskie ścieżki odwiedzane są przez tłumy turystów. Bez problemu można spotkać tu nie tylko Włochów, Niemców, Francuzów i Polaków. Zaskakująco wielu jest tu Amerykanów, Japończyków i Chińczyków. Miejsce przyciąga swoją magią i sławą. Nigdzie indziej we Włoszech na tak stosunkowo niewielkiej powierzchni, nie ma tylu zapierających dech w piersiach widoków i tak wspaniałych miasteczek. Harmonijna zabudowa zdaje się być przyklejona do stromych gór, które malowniczo opadają do turkusowego morza.

Zdawać by się mogło, że Cinque Terre to miejsce jakich wiele. Małe miasteczka położone nad morzem i jednocześnie w górach. Nic bardziej mylnego. Jeśli uznamy Włochy za najpiękniejszy kraj Europy to Cinque Terre będzie najpiękniejszym fragmentem Włoch. Panuje tu nieopisana atmosfera. Jest to jedno z tych miejsc, którego piękna nie oddadzą nawet najlepsze fotografie. W rzeczywistości, na żywo jest tu jeszcze ładniej niż na naszych autorskich zdjęciach, które tutaj zamieściliśmy.

Zobacz całość: Cinque Terre

Booking.com