x
Włochy - KierunekWlochy.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Toskania, Włochy Portofino, Włochy Rzym, Włochy Vernazza, Włochy Wenecja, Włochy
Booking.com

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

  • Rzym
  • Wenecja
  • Mediolan
  • Florencja

Włochy: wiadomości, turystyka, polityka, gwiazdy
» Alta Valtellina - słynne kurorty narciarskie Livigno i Bormio

21.12.2016, autor: Łukasz Ropczyński

We włoskich Alpach na dobre rozpoczął się już sezon zimowy. Coraz trudniej o rezerwację hoteli i apartamentów przy stokach narciarskich w najbardziej popularnych kurortach. Szczególnie oblegane są Święta oraz okres Nowego Roku, a także ferie zimowe. Dziś w naszym serwisie rozpoczynamy nowy cykl działów poświęconych najważniejszym kurortom i regionom narciarskim we Włoszech. Na początek zapraszamy na wspólną podróż po regionie Alta Valtellina.

Alta Valtellina, Włochy
termy w Bormio, Alta Valtellina, Włochy (fot. materiały promocyjne regionu)

Alta Valtellina to popularna wśród narciarzy z Polski dolina znajdująca się w północnej części włoskiego regionu Lombardia, tuż przy granicy ze Szwajcarią. Region ten słynie ze świetnych warunków narciarskich i długiego sezonu trwającego od początku grudnia nawet do pierwszego tygodnia kwietnia. Alpejskie stoki wchodzące w skład Alta Valtelliny oferują około 250 km tras narciarskich oraz mnóstwo dodatkowych atrakcji w postaci term lub tras narciarstwa biegowego.

Wśród narciarzy z Polski dużą popularnością cieszą się dwa kurorty położone w regionie. Pierwszym z nich jest Livigno. Cała zabudowa miasteczka zlokalizowana jest wzdłuż głównej ulicy, tuż przy stokach narciarskich i wyciągach. Korzystanie ze skibusów jest tam więc tylko dodatkową możliwością, ale i bez nich można sobie świetnie radzić. Po dniu spędzonym na nartach wypoczywających kuszą świetne restauracje serwujące lokalną kuchnię oraz sklepy i bary z alkoholem. W Livigno obowiązuje strefa bezcłowa. Tani jest tu nie tylko alkohol, ale także markowe produkty oraz paliwo!

W pobliżu Livigno leży równie popularne Bormio. Miasteczko także otoczone jest stokami narciarskimi, ale Bormio słynie także z tego, że są tu jedne z najstarszych we Włoszech źródeł termalnych. Po dniu spędzonym na nartach można wypoczywać w gorącej wodzie leczniczej w obiektach termalnych, które mają zarówno strefę wewnętrzną, niezwykle urokliwą strefę zewnętrzną oraz kompleks saun.

Czytaj całość: region narciarski Alta Valtellina we Włoszech.

Booking.com