Booking.com
Partnerzy

Sonda

Sprawdzamy co myślą nasi czytelnicy

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Booking.com

Aquaparki i parki rozrywki we Włoszech

Podczas wakacyjnego wyjazdu do Włoch, dzieciom szybko może się znudzić podziwianie nawet najbardziej wartościowych zabytków. Wtedy warto odwiedzić jeden z kilkudziesięciu aquaparków we Włoszech. Z reguły zlokalizowane są one w rejonach o silnym znaczeniu turystycznym lub nawet w znanych nadmorskich kurortach.

Tak jest między innymi w popularnych miejscowościach nad północnym Adriatykiem: Lido di Jesolo, Caorle, czy Lignano Sabbiadoro. Każda z nich ma własny aquapark, a położone są w odległości 10 km od siebie. Można więc dla odmiany pojechać do sąsiedniego parku wodnej rozrywki.

 

Z kolei w nadmorskim Rimini (największy wakacyjny kurort we Włoszech) znajduje się jedyny w tym kraju park Włoch w miniaturze. Dodatkowo – także w Rimini – znajduje się wspaniałe delfinarium, a kilkadziesiąt kilometrów dalej – na przedmieściach miasta Ravenna – jest ulokowany słynny park rozrywki Mirabilandia. To najbardziej znany i największy tego typu park we Włoszech. Każdego roku odwiedzają go tłumy turystów – i to nie tylko tych zza granicy. Przyjeżdżają tu chętnie włoskie rodziny z dziećmi. W sezonie wakacyjnym drogi dojazdowe do Mirabilandii (szczególnie w weekendy) bywają mocno zakorkowane.

 

Region Emilia-Romania jest prawdziwym zagłębiem, jeśli chodzi o parki rozrywki. Bardzo dużo parków wodnych i parków rozrywki jest także w okolicach Wenecji, w stołecznym regionie Lazio, w Piemoncie oraz w Lombardii. Nad samym jeziorem Garda znajdują się trzy znane w całej Europie parki.

 

Uboga w parki wodne jest Toskania. W zasadzie wyróżnić można tam tylko Acqua Village w Cecina Mare. Sama miejscowość Cecina Mare jest wręcz stworzona do wakacji z dziećmi. Plaża jest tam piaszczysta, a zejście do morza łagodne. Wzdłuż plaży biegnie nadmorska promenada, a tuż obok znajduje się wspaniały park, w którym nieustannie słychać cykady.

 

Poniżej lista popularnych aquaparków i parków rozrywki we Włoszech. Szczegóły dotyczące dokładnej lokalizacji oraz aktualnych cen należy sprawdzić na stronach internetowych aquaparków.

 

Abruzja:

Basilicata

Kalabria

Kampania

Emilia-Romania

Friuli Wenecja Julijska

Lacjum

Liguria

Lombardia

Marche

Piemont

Apulia

Sardynia

Sycylia

Toskania

Wenecja

 

Powyższa lista parków wodnych została opracowana przez redakcję portalu kierunekwlochy.pl. Kopiowanie i rozpowszechnianie tej listy jest zabronione.

Please wait...