Booking.com
Partnerzy

Sonda

Sprawdzamy co myślą nasi czytelnicy

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Booking.com

Podczas wakacyjnego wyjazdu do Włoch, dzieciom szybko może się znudzić podziwianie nawet najbardziej wartościowych zabytków. Wtedy warto odwiedzić jeden z kilkudziesięciu aquaparków we Włoszech. Z reguły zlokalizowane są one w rejonach o silnym znaczeniu turystycznym lub nawet w znanych nadmorskich kurortach.

Tak jest między innymi w popularnych miejscowościach nad północnym Adriatykiem: Lido di Jesolo, Caorle, czy Lignano Sabbiadoro. Każda z nich ma własny aquapark, a położone są w odległości 10 km od siebie. Można więc dla odmiany pojechać do sąsiedniego parku wodnej rozrywki.

 

Z kolei w nadmorskim Rimini (największy wakacyjny kurort we Włoszech) znajduje się jedyny w tym kraju park Włoch w miniaturze. Dodatkowo – także w Rimini – znajduje się wspaniałe delfinarium, a kilkadziesiąt kilometrów dalej – na przedmieściach miasta Ravenna – jest ulokowany słynny park rozrywki Mirabilandia. To najbardziej znany i największy tego typu park we Włoszech. Każdego roku odwiedzają go tłumy turystów – i to nie tylko tych zza granicy. Przyjeżdżają tu chętnie włoskie rodziny z dziećmi. W sezonie wakacyjnym drogi dojazdowe do Mirabilandii (szczególnie w weekendy) bywają mocno zakorkowane.

 

Region Emilia-Romania jest prawdziwym zagłębiem, jeśli chodzi o parki rozrywki. Bardzo dużo parków wodnych i parków rozrywki jest także w okolicach Wenecji, w stołecznym regionie Lazio, w Piemoncie oraz w Lombardii. Nad samym jeziorem Garda znajdują się trzy znane w całej Europie parki.

 

Uboga w parki wodne jest Toskania. W zasadzie wyróżnić można tam tylko Acqua Village w Cecina Mare. Sama miejscowość Cecina Mare jest wręcz stworzona do wakacji z dziećmi. Plaża jest tam piaszczysta, a zejście do morza łagodne. Wzdłuż plaży biegnie nadmorska promenada, a tuż obok znajduje się wspaniały park, w którym nieustannie słychać cykady.

 

Poniżej lista popularnych aquaparków i parków rozrywki we Włoszech. Szczegóły dotyczące dokładnej lokalizacji oraz aktualnych cen należy sprawdzić na stronach internetowych aquaparków.

 

Abruzja:

Basilicata

Kalabria

Kampania

Emilia-Romania

Friuli Wenecja Julijska

Lacjum

Liguria

Lombardia

Marche

Piemont

Apulia

Sardynia

Sycylia

Toskania

Wenecja

 

Powyższa lista parków wodnych została opracowana przez redakcję portalu kierunekwlochy.pl. Kopiowanie i rozpowszechnianie tej listy jest zabronione.

Please wait...

To także może Cię zainteresować:

LuxCamp
Booking.com
LuxCamp
Booking.com