Booking.com
Partnerzy

Sonda

Sprawdzamy co myślą nasi czytelnicy

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

Wyniki

Loading ... Loading ...
Booking.com

autobus z lotniska w Bergamo do Mediolanu

Lotnisko Orio-al-Serio w Bergamo jest najpopularniejszym portem lotniczym wśród turystów z Polski. Codziennie lądują tu samoloty tanich linii lotniczych Ryanair i Wizzair z kilku polskich miast. Lotnisko w Bergamo położone jest niespełna 50 km od centrum Mediolanu. Jest to podobna odległość, jaka dzieli Mediolan od lotniska Malpensa, które to jest głównym i najbardziej prestiżowym portem lotniczym Lombardii. W poniższym dziale wyjaśnimy jak dostać się autobusem z lotniska w Bergamo do centrum Mediolanu.

 

Połączenia autobusowe pomiędzy lotniskiem Orio-al-Serio w Bergamo, a centrum Mediolanu to najtańszy i najszybszy środek transportu publicznego na tej trasie. Alternatywą jest prywatny transfer lub taksówka (obydwie formy bardzo drogie) lub przejazd autobusem komunikacji miejskiej pod dworzec kolejowy w Bergamo i podróż pociągiem regionalnym ze stacji Bergamo do Mediolanu. Cenowo takie rozwiązanie wychodzi nieco drożej, a ponadto łączny czas przejazdu jest znacznie dłuższy.

 

Stanowisko odjazdów autobusów z lotniska w Bergamo do Mediolanu znajduje się tuż przy wyjściu z hali przylotów. Turyści często żartują, że autobusu do Mediolanu nie trzeba szukać. Autobus znajdzie cię sam. Coś w tym jest. W okolicach drzwi – zarówno w samym terminalu jak i na zewnątrz ubrani w firmowe kamizelki pracownicy zachęcają do wyboru ich autobusu. Na miejscu można od razu kupić bilet i wsiąść do wybranego autokaru. Czas przejazdu wszystkich linii jest zbliżona. Cena jest także bardzo podobna.

 

Przejazdy pomiędzy lotniskiem Orio-al-Serio w Bergamo, a centrum Mediolanu (autobusy dojeżdżają do Stazione Centrale) obsługiwane są przez trzech przewoźników: Terravision, Autostradale i Oriosuttle.

 

Autobusy Terravision

 

Jednymi z najczęściej wybieranych autobusów pomiędzy lotniskiem w Bergamo, a Mediolanem (a także w relacji powrotnej) są autobusy Terravision. Firma ta posiada charakterystyczne białe pojazdy z amarantowo-fioletowym logo i napisami. Cena biletu za przejazd w jedną stronę kosztuje 5 euro. Na trasie pomiędzy lotniskiem, a dworcem kolejowym w centrum Mediolanu autobus zatrzymuje się tylko raz. Wspomniany przystanek to Cologno Monzese (tuż obok autostrady). Autobus zatrzymuje się na dworcu, który jest usytuowany tuż obok końcowej stacji metra Cologno Nord przy linii M2. Po krótkim postoju autobus odjeżdża dalej aż pod dworzec Milano Stazione Centrale – jest to docelowy i ostatni przystanek.

 

Wiele osób, które odwiedziły przed wyjazdem do Mediolanu stronę Terravision zastanawia się czy kupić bilet przez internet. To zły pomysł. Terravision wymaga wprowadzenia godziny odjazdu. W przypadku gdy nasz samolot się spóźni albo przyleci wcześniej dochodzi do komplikacji. Lepiej kupić bilet bezpośrednio przed wejściem do autobusu i odjechać pierwszym napotkanym autokarem.

 

Autobusy Orioshuttle

 

To drugi z przewoźników kursujący pomiędzy lotniskiem Orio-al-Serio w Bergamo, a centrum Mediolanu. Podobnie jak Terravision, także Orioshuttle zatrzymuje się przy głównym dworcu kolejowym w Mediolanie. W 2015 roku w sprzedaży internetowej przewoźnik oferował codziennie 1600 promocyjnych biletów na przejazd w cenie 4 euro za bilet w jedną stronę. Bilety kupione bezpośrednio przed wejściem do autobusu kosztowały 5 euro. Czas przejazdu jest podobny jak u konkurencji i wynosi około 50 minut. Autobusy kursują mniej więcej w godzinach od 3:00 do 23:40, codziennie, także w niedziele i święta.

 

Autobusy Autostradale

 

Trzeci z przewoźników to Autostradale. Miejsca odjazdów i przyjazdów są identyczne jak u konkurentów. Ceny także bardzo podobne. Bilet na przejazd w jedną stronę kosztuje 5 euro. Natomiast za 9 euro można kupić bilet tam i z powrotem (tzw. Andata/Ritorno). Archaiczna strona internetowa przewoźnika nie zachęca do kupowania biletów.

Please wait...

To także może Cię zainteresować:


Booking.com