x
Włochy - KierunekWlochy.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Toskania, Włochy Portofino, Włochy Rzym, Włochy Vernazza, Włochy Wenecja, Włochy
Booking.com

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

  • Rzym
  • Wenecja
  • Mediolan
  • Florencja

Włochy: wiadomości, turystyka, polityka, gwiazdy
» Bibione nad Adriatykiem - przewodnik, ceny, dojazd, parkingi

07.12.2015, autor: Łukasz Ropczyński

W ostatnich tygodniach regularnie zamieszczaliśmy kolejne opisy włoskich kurortów narciarskich. Dzisiaj rozpoczynamy nowy cykl opisów wakacyjnych miejsc we Włoszech. Na początek zapraszamy do przeczytania całkiem nowego przewodnika po miasteczku Bibione, położonego nad północną częścią Adriatyku. To jeden z ulubionych włoskich kurortów wśród turystów z Polski. Na miejscu znajdziemy wszystko to, czego można oczekiwać od wakacyjnego miasteczka.

Bibione, Włochy
Bibione, Włochy (fot. materiały promocyjne regionu)

Bibione położone jest zaledwie 900 km od południowej granicy naszego kraju. Z uwagi na swoją lokalizację miasto często określane jest mianem "pierwszej plaży Adriatyku" dla takich państwa jak Polska, Czechy, Słowacja czy Austria. Bibione posiada zróżnicowaną bazę noclegową. Są tu zarówno tanie kempingi i apartamenty na wynajem, jak i różnej klasy hotele, z pięciogwiazdkowymi włącznie.

Całe północne wybrzeże Adriatyku od Wenecji, aż po Triest zdominowane jest przez nowoczesne, tętniące życiem nadmorskie miejscowości. W samym środku tego wybrzeża znajduje się słynne w skali europejskiej Bibione. Kurort, który w jednym miejscu oferuje wszystko to, co przeciętny turysta chciałby mieć na wakacjach. Są tu dziesiątki hoteli z basenami, świetne restauracje, szerokie, piaszczyste plaże, liczne ścieżki rowerowe, a wieczorami główny miejski deptak tętni życiem.

Czytaj całość: Bibione we Włoszech.

Booking.com