x
Włochy - KierunekWlochy.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Toskania, Włochy Portofino, Włochy Rzym, Włochy Vernazza, Włochy Wenecja, Włochy
Booking.com

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

  • Rzym
  • Wenecja
  • Mediolan
  • Florencja

Włochy: wiadomości, turystyka, polityka, gwiazdy
» Włochy: toskańskie, słynące z wina i cyprysów Bolgheri

30.12.2014, autor: Łukasz Ropczyński

Kontynuujemy opisywanie najciekawszych włoskich miast i miasteczek. Dzisiaj zapraszamy do przewodnika po toskańskim Bolgheri. Miasteczko słynie w świecie za sprawą cudownej alei z cyprysami, którą trzeba przejechać, aby dostać się do historycznego centrum. Jednak wśród koneserów dobrego wina, to właśnie tutejsze winnice budzą największe zainteresowanie. Sława tutejszego wina znana jest na całym świecie.

Co ciekawe w latach sześćdziesiątych XX wieku tutejsze wina były jeszcze kompletnie nieznane. Wiedzieli o nich tylko okoliczni mieszkańcy, którzy cenili sobie tanie i dobre wino z Bolgheri. Wraz z rozwojem turystyki w drugiej połowie XX wieku świat odkrył tutejsze winnice, a butelki win z Bolgheri szybko zawojowały światowe rankingi.

Czytaj całość: Bolgheri w Toskanii.

Korzystając z okazji kilka statystyk. Bolgheri jest 17 miastem, które opisujemy w naszym dziale "Przewodnik po Toskanii". Jednocześnie jest to 100 przewodnik opublikowany w naszym serwisie. Szczegółowe opisy kolejnych miast już w pierwszych dniach stycznia 2015 r.!

Booking.com