x
Włochy - KierunekWlochy.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Toskania, Włochy Portofino, Włochy Rzym, Włochy Vernazza, Włochy Wenecja, Włochy
Booking.com

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

  • Rzym
  • Wenecja
  • Mediolan
  • Florencja

Włochy: wiadomości, turystyka, polityka, gwiazdy
» Średniowieczne Castelfidardo w regionie Marche, blisko Adriatyku

22.05.2016, autor: Łukasz Ropczyński

Nadmorski region Marche leżący w środkowych Włoszech jest już stosunkowo dobrze opisany w naszym serwisie. Opublikowaliśmy przewodnik i zdjęcia z ośmiu najciekawszych - naszym zdaniem - miast i kurortów tego cudownego regionu. Dziś zapraszamy do przeczytania opisu kolejnego miasteczka - to średniowieczne Castelfidardo, leżące 10 minut jazdy od wybrzeża Adriatyku, w pobliżu Riwiery Conero.

Castelfidardo, Włochy
Castelfidardo, Włochy (fot. Ł. Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Jeśli spędzamy wakacje na wybrzeżu Adriatyku, akurat w tej części regionu Marche, to warto jedno popołudnie poświęcić na odwiedzenie Castalfidardo. Miasto leży 8 km od wybrzeża, na wysokości 212 m n.p.m.

Castelfidardo wygląda tak, jak większości z nas kojarzy się typowe włoskie miasteczko. Jest położone na wzgórzu, do niewielkiego, historycznego centrum prowadzi zabytkowa brama, a za murami miasta pełno jest średniowiecznej architektury. Są tu brukowane uliczki, kościoły, niewielkie butiki i bary ze stolikami na świeżym powietrzu. Jest coś jeszcze. Zważywszy na położenie miasta (w rejonie ściśle turystycznym), turystów wcale nie ma tak wielu. Nawet w szczycie sezonu wakacyjnego uliczkami Castelfidardo przechadza się zdecydowanie więcej mieszkańców, niż zwiedzających. Czegoś podobnego nie można napisać o sąsiednim Loreto albo o nadmorskim Sirolo.

Zwiedzanie Castelfidardo najlepiej rozpocząć od Piazza Repubblica. W pobliżu – na przykład przy Via Guglielmo Marconi – będziemy mogli bezpłatnie zaparkować samochód. Samo historyczne centrum jest zamknięte dla ruchu samochodowego za wyjątkiem osób, które posiadają stosowne identyfikatory.

Czytaj całość: Castelfidardo we Włoszech.

Booking.com