x
Włochy - KierunekWlochy.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Toskania, Włochy Portofino, Włochy Rzym, Włochy Vernazza, Włochy Wenecja, Włochy
Booking.com

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

  • Rzym
  • Wenecja
  • Mediolan
  • Florencja

Włochy: wiadomości, turystyka, polityka, gwiazdy
» Chianti: Wille i hotele z basenami w Toskanii

09.08.2015, autor: Łukasz Ropczyński

Quercegrossa to niewielka wieś w Toskanii, położona w niezwykle pięknym regionie Chianti, około 15 kilometrów na północ od Sieny. Mieścina leży przy słynnej, antycznej drodze Chiantigiana (SS222) łączącej Florencję ze Sieną. Trasa biegnie po najbardziej malowniczych terenach Toskanii, pomiędzy winnicami, gajami oliwny, a gospodarstwami i hotelami z kamienia. Właśnie taki filmowy wręcz pejzaż przywita nas we wiosce Quercegrossa.

wille i hotele z basenem w Toskanii
jeśli marzą Państwo o willi lub hotelu z basenem w Toskanii, to Quercegrossa położona wśród winnic wydaje się być świetnym wyborem (fot. Ł. Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Jeśli marzymy o sielskich wakacjach na wsi, w domu z kamienia lub w kameralnym hotelu, w którym śniadania będziemy jeść na tarasie, a popołudnia będziemy spędzać na basenie, Quercegrossa wydaje się być miejscem wręcz idealnym. Centrum tej miejscowości tworzy kilkadziesiąt domów skupionych wokół siebie na jednym z toskańskich wzgórz. Jest to zabudowa w większości nowa, chociaż utrzymana we wspólnym stylu i kolorystyce.

Czytaj całość: Quercegrossa w regionie Chianti w Toskanii. W artykule także polecane wille i hotele z odkrytymi basenami w miejscowości Quercegrossa, w regionie Chianti w Toskanii.

Booking.com