x
Włochy - KierunekWlochy.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Toskania, Włochy Portofino, Włochy Rzym, Włochy Vernazza, Włochy Wenecja, Włochy
Booking.com

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

  • Rzym
  • Wenecja
  • Mediolan
  • Florencja

Włochy: wiadomości, turystyka, polityka, gwiazdy
» "Mała Wenecja", czyli Chioggia - jest bardziej prawdziwa?

24.03.2016, autor: Łukasz Ropczyński

Czy słyszeliście kiedyś o "małej Wenecji". Często w ten właśnie sposób określa się Chioggię. Historyczne centrum miasteczka położone jest na wyspie, położonej w południowej części laguny weneckiej. Wyspa poprzedzielana jest kanałami. Spacerując po miasteczku nie sposób uniknąć porównań z sąsiednią Wenecją. Choggia jednak ma swój własny charakter, a w niektórych aspektach nawet nad Wenecją góruje.

Chioggia, Włochy
Chioggia, Włochy (fot. Ł. Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Coraz częściej pojawiają się opinie mówiące o tym, że Wenecja stała się mocno skomercjalizowana. Rodowici mieszkańcy zaczynają opuszczać miasto z uwagi na wysokie koszty życia. Niektórzy wieszczą nawet, że Wenecja wkrótce stanie się drugim Disnaylandem.

Kilkadziesiąt kilometrów od Wenecji leży Chioggia. Także położona na lagunie, także mająca kanały wodne przebiegające między kamienicami, a jednak całkiem inna. W Chioggi czuć prawdziwość tego miejsca. Rodowici mieszkańcy wciąż tu mieszkają, prowadzą swoje sklepy, zakłady rzemieślnicze, bary i restauracje albo pracują na kutrach lub w wakacyjnej dzielnicy Sottomarina. Codziennie o świcie z Chioggi wypływają kutry, aby kilka godzin później mieszkańcy mogli kupić świeże ryby i owoce morza. W odległości kilkuset metrów działają tutaj dwa targi rybne. W godzinach porannych szefowie kuchni lokalnych restauracji zaopatrują się tutaj. Nic więc dziwnego, że to właśnie w Chioggi można zjeść najlepszą zupę rybną na świecie.

Chioggia to nie tylko piękna architektura, specyficzny klimat i świetna kuchnia. To także nadmorska dzielnica Sottomarina z kilkukilometrową piaszczystą plażą, z łagodnym zejściem do Adriatyku. To wszystko sprawia, że Chioggia jest świetnym miejscem na spędzenie wakacji.

Czytaj całość: Chioggia i Sottomarina we Włoszech

Booking.com