x
Włochy - KierunekWlochy.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Toskania, Włochy Portofino, Włochy Rzym, Włochy Vernazza, Włochy Wenecja, Włochy
Booking.com

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

  • Rzym
  • Wenecja
  • Mediolan
  • Florencja

Włoska motoryzacja
» Premiera: Fiat Viareggio

Fiat debiutuje w Chinach i w związku ze zbliżającym się Międzynarodowym Salonem Samochodowym w Pekinie, zaprezentował tam swój nowy model Fiat Viaggio. Viaggio - czyli po włosku "podróż" - jest pierwszym wspólnym projektem Fiata i Chryslera. Jaki jest efekt wspólnej pracy koncernów?

Fiat Viareggio

Czterodrzwiowy Fiat Viaggio to klasyczny sedan dla pięcioosobowej rodziny o dynamicznej i efektownej linii nadwozia. Samochód został zbudowany w oparciu o tę samą platformę jaka została zastosowana w Dodge Dart (jej premiera miała miejsce w styczniu 2012 w Detroit). Pierwowzorem dla platformy CUSW była z kolei tzw. Compact Architecture, której koncepcja opracowana była dla Alfy Romeo Giulietty.

Fiat Viareggio

Długość Fiata Viaggio to 4,67 m, a szerokość 1,85 m. Samochody będą wyposażone w silniki benzynowe T-Jet 1.4 o mocy 120 lub 150 KM. Do tego klasyczna pięciobiegowa skrzynia lub sześciobiegowa automatyczna Dual Dry Clutch Transmission (DDCT) konstrukcji Fiat Powertrain.

Fiat Viareggio

Nowy Fiat Viaggio został zaprojektowany przez Centro Stile Fiat Group w Turynie. Przód samochodu, lampy, zderzak i linia nadwozia tworzą wspólną całość stylistyczną z linią fiata (nawiązania do nowego Bravo i Linea). Z tyłu mają być zastosowane lampy led. Do chińskich salonów Fiat Viaggio trafi prawdopodobnie w trzecim kwartale bieżącego roku. Pojawiają się również plotki, że niedługo zadebiutuje wersja pięciodrzwiowa kompaktowego Fiata, która zastąpiłby popularny model Bravo!

Fiat Viareggio

Fiat Viareggio

Napisz komentarz do artykułu

If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 
Pola wymagane *
Booking.com