x
Włochy - KierunekWlochy.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Toskania, Włochy Portofino, Włochy Rzym, Włochy Vernazza, Włochy Wenecja, Włochy
Booking.com

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

  • Rzym
  • Wenecja
  • Mediolan
  • Florencja

» Francja i Monako

Cannes, Francja
Słynne i z pozoru nieosiągalne Cannes, będące jednym z najbardziej prestiżowych i luksusowych kurortów w świecie nie leży wprawdzie we Włoszech ale bliska odległość od włoskiej granicy sprawia, że miasto w magiczny sposób przyciąga turystów spędzających wakacje nawet w sąsiedniej Ligurii. Co takiego jest w Cannes, że każdy chce tu zajrzeć co najmniej na kilka godzin? Co powoduje, że ceny w tutejszych hotelach są tak horrendalne, a na tutejszych plażach możemy spotkać gwiazdy...
17.01.2015 00:06:54 autor: Łukasz Ropczyński
Menton, Francja
Francuski kurort Menton położony jest tuż przy granicy z Włochami. Wjeżdżając do miasta od razu rzuca się w oczy różnica pomiędzy narodami i kulturami, które od wieków na terenach przygranicznych wzajemnie się przenikają. Przez wieki Menton należało do Włochów, a konkretnie do Republiki Genueńskiej. Dopiero od 1861 r. jest częścią Francji. Francuzi otrzymali miasto niejako w prezencie w zamian za pomocą militarną i finansową, gdy trwało budowanie...
03.02.2015 18:07:17 autor: Łukasz Ropczyński
Monte Carlo, Księstwo Monako
Monako – najbardziej luksusowe i bajeczne miejsce świata. Przedostatnie od końca państwo pod względem wielkości. Kraj posiadający niespełna 2 km kwadratowe powierzchni, w którym nie obowiązuje podatek od dochodów, a wszelkie inne podatki ograniczone są do minimum. Miejsce kojarzące się z prestiżem, bogactwem, hazardem, milionerami, pięknymi samochodami i jeszcze piękniejszymi kobietami. Będąc na wakacjach we Włoszech koniecznie trzeba tu zajrzeć chociażby na kilka godzin.
06.02.2015 11:52:55 autor: Łukasz Ropczyński
Nicea, Francja
Nicea to jedno z najwspanialszych miast południa Francji. Nicea łączy w sobie zalety 350 tysięcznego, tętniącego życiem miasta z plusami śródziemnomorskiego kurortu, który posiada bajeczne plaże, bulwary i turystyczne centrum. To wszystko w ciepłym klimacie, w otoczeniu przepięknych krajobrazów i w sąsiedztwie Włoch, Monako i francuskiego kurortu Cannes. Będąc we włoskiej Ligurii grzechem byłoby nie odwiedzenie sąsiedniej Francji, a przede wszystkim Nicei.
25.01.2015 23:40:07 autor: Łukasz Ropczyński
Roquebrune Cap Martin, Francja
Roquebrune Cap Martin to niewielka, ale jakże luksusowa gmina z jednej strony sąsiadująca z przygranicznym Menton, a z drugiej strony przylegająca do Księstwa Monako. Takie sąsiedztwo to marzenie wielu, ale tylko szczęśliwcy mają okazję tu przebywać dłużej. Lokalne władze zamiast przyciągać turystów do tego wyjątkowego miejsca raczej starają się ich zniechęcać. Duża część ulic w dzielnicy willowej jest zamknięta dla "obcych" samochodów.
28.01.2015 16:20:37 autor: Łukasz Ropczyński
Booking.com