x
Włochy - KierunekWlochy.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Toskania, Włochy Portofino, Włochy Rzym, Włochy Vernazza, Włochy Wenecja, Włochy
Booking.com

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

  • Rzym
  • Wenecja
  • Mediolan
  • Florencja

Włochy: wiadomości, turystyka, polityka, gwiazdy
» Gdzie jechać na narty do Włoch?

05.10.2015, autor: Łukasz Ropczyński

W dalszym ciągu rozbudowujemy sekcję zimową w naszym serwisie. Dzisiaj zapraszamy do obszernego poradnika dla tych z Państwa, którzy pierwszy raz w życiu wybierają się na narty do Włoch i kompletnie nie wiedzą, gdzie warto jechać. Podpowiadamy czym różnią się poszczególne kurorty we włoskich Alpach, w skrócie opisujemy trasy narciarskie, wyciągi, a także zwracamy uwagę na życie nocne i dodatkowe atrakcje, jakie mają do zaoferowania wioski narciarskie.

narty Włochy
Ra Valles, Cortina d'Ampezzo, Włochy (fot. Gian Cornachini, flickr.com)

W poniższym przewodniku postaramy się odpowiedzieć na pytanie, gdzie jechać na narty do Włoch? Artykuł skierowany jest zarówno do osób, które jadą pierwszy raz w życiu na włoskie stoki, ale także dla tych, którzy we Włoszech już byli, ale nie znają dobrze wszystkich alpejskich regionów i zimowych kurortów. Podpowiadamy gdzie najchętniej jeżdżą Włosi, gdzie Niemcy i Holendrzy, a gdzie Polacy. Ponadto zwrócimy uwagę na ceny, jakość tras, stopień skomplikowania, dojazd i wieczorne atrakcje!

Pierwsze pytanie jakie się nasuwa gdy wybieramy europejski kurort narciarski brzmi "dlaczego akurat do Włoch"? Przecież bliżej jest Austria, bardziej widowiskowe stoki ma Szwajcaria, a ekskluzywnie i pięknie jest także we Francji. Co takiego sprawia, że na narty Polacy, ale też Czesi, Słowacy, Rosjanie, Niemcy i Holendrzy tłumnie jeżdżą do Włoch?

Czytaj całość: narty Włochy - gdzie jechać?

Booking.com