x
Włochy - KierunekWlochy.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Toskania, Włochy Portofino, Włochy Rzym, Włochy Vernazza, Włochy Wenecja, Włochy
Booking.com

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

  • Rzym
  • Wenecja
  • Mediolan
  • Florencja

Włochy: wiadomości, turystyka, polityka, gwiazdy
» Kawowa podróż na wyciągnięcie ręki z cafesilesia.pl

09.04.2016, autor: Łukasz Ropczyński

Czy każdy z nas pamięta kiedy po raz pierwszy obrał kierunek: Włochy? I zrobił to po raz pierwszy, by potem obiecać sobie, że będzie tam wracał wielokrotnie? Jeśli nie ciałem, to chociaż duchem? Miłość do tego kraju nie przychodzi z wielkim trudem. Nierzadko jedna podróż wystarczy, by potem z przyjemnością krążyć myślami wokół tamtejszego łagodnego klimatu, światła, nieśpieszności (nawet jeśli wiemy, że wynikała ona wyłącznie z tego, że był to wyjazd dla samej przyjemności) i oczywiście tamtejszej kuchni.

Zespół cafesilesia.pl w trakcie pobytu we Włoszech
zespół sklepu internetowego cafesilesia.pl w jednej z rodzinnych palarni kaw, w trakcie pobytu we Włoszech

Kulinarna podróż jest jedyną, która nadal będzie podróżą w pełni zmysłową, nawet jeśli nie będzie oznaczać przemieszczania się. Możemy ją odbyć bez ruszania się z własnej kuchni, ale za to otoczeni przeróżnymi smakami.

A gdy znów wrócimy do Włoch również ciałem? Ile wówczas jest warta podróż do jakiejś malowniczej miejscowości bez przystanku w pewnej poleconej lub dopiero co odnalezionej knajpce? Zapewne co najmniej o połowę mniej. A ile z kolei znaczy ów przystanek na wyśmienity obiad bez ukoronowania go znakomitym espresso? To dopełnienie równie niewielkie i nie mniej istotne jak kropka nad "i". Ważne jednak by również kawa była takim samym odkryciem, co dopiero zjedzony posiłek. To kawa o doskonale kremowej konsystencji, idealnym body. Słodka, lekko kwaskowata z przyjemną czekoladową goryczką.

W naszą zmysłową podróż może nas zabrać również taka właśnie kawa. Znajdziemy ją z dala od szlaków turystycznych. Produkowana jest ona w niewielkich, rodzinnych palarniach. I takiej od lat poszukujemy również dla naszych Klientów. Znajdziemy ją w kawiarniach takich miejscowości jak Brescia, Mediolan, Ferrara czy Cuneo albo na www.cafesilesia.pl Bardzo serdecznie Państwa zapraszamy po te kawy, które nie są powszechnie znane, ale te, które zasługują na to, by być znane wśród koneserów.

Booking.com