x
Włochy - KierunekWlochy.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Toskania, Włochy Portofino, Włochy Rzym, Włochy Vernazza, Włochy Wenecja, Włochy
Booking.com

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

  • Rzym
  • Wenecja
  • Mediolan
  • Florencja

Włochy: wiadomości, turystyka, polityka, gwiazdy
» Kolejne trzęsienie ziemi w Umbrii - turyści odwołują wakacje

11.02.2017, autor: Łukasz Ropczyński

Dramatyczne informacje napływają z włoskiego regionu Umbria. Dwa dni temu doszło tam do kolejnego trzęsienia ziemi. Dwa silne wstrząsy o magnitudzie 3.7 oraz 3.5 miały epicentrum w okolicach Terni i Spoleto. Pierwszy ze wstrząsów miał miejsce w godzinach porannych, drugi po południu. Nikt nie zginął, ale kolejne już trzęsienie ziemi przyczyniło się do odwoływania kolejnych wakacyjnych rezerwacji.

Informacja o czwartkowym trzęsienie ziemi we Włoszech nie pojawiła się w czołowych polskich mediach. Być może spowodowane to było faktem, że trzęsienie ziemi miało charakter lokalny, nie było większych uszkodzeń i nikt nie zginął. Epicentrum trzęsienia ziemi miało miejsce wokół popularnych wśród turystów miast Terni i Spoleto. Obydwie miejscowości szczegółowo opisujemy w naszym serwisie.

Tymczasem portal "Perugia Today" cytuje słowa burmistrza Asyżu. Włodarz miasta po szczegółowych analizach podaje, że liczba rezerwacji w hotelach, pensjonatach i obiektach agroturystycznych w Asyżu spadła o 41 proc. w stosunku do 2016 r. Jednocześnie burmistrz dodaje, że turystyka jest głównym kołem zamachowym miejskiej gospodarki.

Asyż, Włochy
Asyż, Włochy (fot. Bigstock)

Władze Asyżu apelują do najważniejszych osób we włoskich władzach o objęcie dodatkową opieką nie tylko miast, gdzie miało miejsce sierpniowe trzęsienie ziemi, ale także sąsiednich okolic. Burmistrz argumentuje, że znaczne straty ponoszą też inne miasta Umbrii. Wśród propozycji samorządowców są zwolnienia podatkowe dla firm oraz utworzenie strefy całkowicie wolnej od podatków. Innym pomysłem jest przeprowadzenie międzynarodowej kampanii promującej Umbrię i wskazującej, że 95 proc. miast Umbrii nie poniosło żadnej szkody w trakcie ubiegłorocznego trzęsienia.

Przeglądając portale rezerwacyjne oraz profile hoteli i gospodarstw agroturystycznych w mediach społecznościowych także widać, że w tym roku liczba rezerwacji w Umbrii dramatycznie spadła.

Booking.com