x
Włochy - KierunekWlochy.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Toskania, Włochy Portofino, Włochy Rzym, Włochy Vernazza, Włochy Wenecja, Włochy
Booking.com

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

  • Rzym
  • Wenecja
  • Mediolan
  • Florencja

Włochy: wiadomości, turystyka, polityka, gwiazdy
» Konkurs sierpniowy: wygraj "Apetyt" od Wydawnictwa Znak

15.08.2014, autor: Łukasz Ropczyński

W ostatnich tygodniach do księgarń w całej Polsce trafiła powieść "Apetyt" autorstwa Philipa Kazana. To zmysłowa opowieść o rozkoszach podniebienia i sile namiętności, której akcja toczy się w XV wiecznej Florencji. Z tej okazji mamy dla Państwa dwa egzemplarze książki “Apetet” ufundowane przez Wydawnictwo Znak. Wystarczy tylko odpowiedzieć na nasze pytanie na Facebooku.

Wejdź na nasz profil na Facebooku i odszukaj post konkursowy z 15 sierpnia. Odpowiedz pod nim na proste pytanie: Które danie kuchni włoskiej lubisz najbardziej i dlaczego?

https://www.facebook.com/KierunekWlochy

Zachęcaj swoich znajomych do polubienia naszego profilu i Twojej odpowiedzi. Dwie osoby, które zgromadzą pod swoimi odpowiedziami największą liczbę polubień wygrywają po jednym egzemplarzu książki "Apetyt”. Nagrody ufundowało Wydawnictwo Znak.

Apetyt - Philip Kazan

Opis Wydawcy:

W XV-wiecznej Florencji, mieście zmysłów, każdy jest artystą. Młody Leonardo da Vinci uczy się mieszania pigmentów, a Nino Latini łączy cynamon, pieprz, gałkę muszkatołową i wanilię. Jego daniom nie potrafią się oprzeć Medyceusze, kardynałowie, a nawet sam papież.

Kiedy jego ukochana Tessina zostaje zmuszona do ślubu z podstarzałym arystokratą, Nino zatraca się w pracy. Obłędne uczty, rozpustne kurtyzany, potrawy, które mącą zmysły – tylko on potrafi wyczarować spektakl, który zachwyca od Florencji po Rzym.

Ale raz rozbudzony apetyt nie da o sobie zapomnieć. Tak jak pierwsza miłość, której nie nakarmią same wspomnienia. Jeśli droga do serca wiedzie przez żołądek, Nino użyje najwykwintniejszych smaków, by odzyskać ukochaną.

Nasza opinia:

Wbrew pozorom i sugestywnej okładce nie jest to opowieść wyłącznie o wyrafinowanej, XV-wiecznej, florenckiej kuchni. Owszem, poznawanie nowych smaków i przygotowywanie toskańskich dań w życiu bohatera odgrywa szczególną rolę. Czytając co i raz ma się ochotę odłożyć na chwilę książkę, przejść do kuchni i przygotować jedno ze wspaniałych dań, których smak tak dokładnie opisuje Kazan. Jednak poza szczegółowymi wątkami kulinarnymi, jest to przede wszystkim wspaniała opowieść podczas której przeniesiemy się do Florencji z czasów Renesansu. Główni bohaterowie spacerują po ulicach i placach, które dziś możemy odwiedzać jako turyści. Poznajemy życie miasta i różnice pomiędzy poszczególnymi klasami społeczeństwa. Z "Apetytu" dowiadujemy się o przesądach, które istniały wówczas we Florencji, o tym, jak ludzie spędzali czas, gdzie pracowali, co jedli, jak wyglądała tamtejsza ulica, kościoły, klasztory, sklepiki i targowiska. Dodatkowego uroku powieści dodaje fakt, że wujem głównego bohatera jest Filippo Lippi (postać historyczna, słynny renesansowy włoski malarz), a w powieści pojawiają się też Boticelli czy Leonardo da Vinci.

Philip Kazan kocha podróże, historię i kuchnię. Absolwent historii średniowiecza na Uniwersytecie Londyńskim, wiecznie w drodze pomiędzy Wielką Brytanią a Stanami Zjednoczonymi. Pracował w wielu profesjach był doręczycielem poczty, ogrodnikiem, saksofonistą, krytykiem kulinarnym i właścicielem restauracji. Powieść Apetyt napisał przy stole w jadalni. Mieszka w Devon wraz żoną i dziećmi.

Regulamin konkursu:
1. W komentarzach pod konkursowym postem w serwisie społecznościowym Facebook odpowiedz na pytanie: Które danie kuchni włoskiej przygotowujesz w domu najczęściej i dlaczego.
2. Zachęcaj swoich znajomych aby polubili nasz facebookowy profil i Twoją odpowiedź.
3. Dwaj użytkownicy, którzy do końca sierpnia 2014 r. otrzymają najwięcej polubień swojej odpowiedzi wygrywają po jednym egzemplarzu książki “Apetet” Philipa Kazana.
4. Ze zwycięzcami skontaktujemy się poprzez "prywatną wiadomość" na Facebooku z prośbą o przekazanie adresu do wysyłki nagrody.
5. Książki zostaną rozesłane przesyłkami priorytetowymi Pocztą Polską w przeciągu 7 dni od ogłoszenia wyników konkursu.

Booking.com