x
Włochy - KierunekWlochy.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Toskania, Włochy Portofino, Włochy Rzym, Włochy Vernazza, Włochy Wenecja, Włochy
Booking.com

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

  • Rzym
  • Wenecja
  • Mediolan
  • Florencja

Włochy: wiadomości, turystyka, polityka, gwiazdy
» KONKURS: Wygraj jedną z pięciu książek “Pierwsza kawa o poranku”

14.07.2014, autor: Łukasz Ropczyński

Kilkanaście dni temu do księgarń w całej Polsce trafiła nowa powieść Diego Galdino. Autor - podobnie zresztą jak bohater powieści - mieszka w Rzymie i codziennie wstaje o piątej rano, by otworzyć swój bar w centrum miasta, towarzyszyć klientom i serwować najbardziej wymyślne rodzaje kawy. Nie wiadomo, kiedy znajduje czas na pisanie, swoją drugą wielką pasję.

Przed otwarciem baru właściciel czyści dokładnie filtry i przewody ekspresu, sprawdza ciśnienie i zaparza kawę, którą natychmiast wylewa. Następnie przygotowuje filiżankę espresso dla siebie. Pierwsza poranna kawa jest dla baristy. Zawsze. Dopiero potem może podawać ją innym.

Massimo Tiberi niedawno przekroczył trzydziestkę, jest właścicielem małego baru na rzymskim Zatybrzu i jeszcze nigdy naprawdę się nie zakochał. Nie cierpi szczególnie z tego powodu, towarzystwa dotrzymują mu stali i wierni klienci, a w smutkach pocieszają go spacery po wspaniałym Rzymie. Wszystko pozostaje pod kontrolą aż do dnia, w którym do baru wkracza zielonooka, piegowata piękność i poprosi po francusku o filiżankę czarnej herbaty z dodatkiem róży…

Ta lekka i bardzo włoska historia romantyczna, pełna nieporozumień, kradzionych pocałunków i długich spacerów, ma jeszcze jednego, wyjątkowego bohatera: najbardziej magiczne miasto świata.

Konkurs dla Czytelników serwisu kierunekwlochy.pl!

Pierwsza kawa o poranku

Dom Wydawniczy REBIS ufundował pięć egzemplarzy książki “Pierwsza kawa o poranku” dla Czytelników serwisu kierunekwlochy.pl. Warunkiem otrzymania książki jest wygrana w organizowanym przez nas konkursie!

Prosimy o przesyłanie do naszej redakcji w formie elektronicznej zdjęć, które zrobiliście Państwo we Włoszech wraz, z krótkim uzasadnieniem, dlaczego wybrali Państwo akurat to zdjęcie! Szczególnie docenimy zdjęcia przedstawiające piękno włoskiego krajobrazu, przyrody, tamtejszych miast, plaż, jezior, życia miejskiego lub zdjęcia przedstawiające ciekawe scenki uliczne we Włoszech albo tzw. street foto! Do zdjęcia należy dołączyć także imię i nazwisko autora oraz miejscowość.

Nasz adres: biuro@pianeta.pl

Konkurs trwa do 31 lipca 2014 r.

Pięć najładniejszych naszym zdaniem zdjęć wraz z nazwiskiem autora i jego uzasadnieniem zamieścimy w naszym serwisie, a autorzy zdjęć otrzymają od nas Pocztą egzemplarze książki "Pierwsza kawa o poranku".

Szczegółowe zasady konkursu:

  1. Zdjęcia należy wysyłać na nasz adres biuro@pianeta.pl (najlepiej za potwierdzeniem odbioru) w oryginalnej rozdzielczości do dnia 31 lipca 2014. W temacie wiadomości proszę wpisywać: KONKURS LIPIEC 2014.
  2. Do zdjęcia należy dołączyć kilkuzdaniowy tekst opisujący zdjęcie i wyjaśniający, dlaczego akurat tę fotografię uznali Państwo za najciekawszą. Proszę także o dopisanie imienia i nazwiska autora zdjęcia i miejscowości.
  3. Zdjęcia mogą przedstawiać krajobrazy, włoską przyrodę, plaże, jeziora, architekturę, winnice, miasteczka, życie miejskie, ciekawe sceny uliczne lub przypadkowych ludzi (tzw. street foto). Prosimy o nie przysyłanie zdjęć, na których jesteście Państwo osobiście.
  4. Przesyłając zdjęcie wyrażają Państwo zgodę na jego bezterminową publikację w naszym serwisie wraz z Państwa nazwiskiem przy fotografii.
  5. Najpóźniej 3 sierpnia 2014 r. w serwisie kierunekwlochy.pl podamy pięć zwycięskich nazwisk wraz z nadesłanymi zdjęciami i uzasadnieniem.
  6. Książki zostaną wysłane do zwycięzców Pocztą Polską, priorytetem, w przeciągu 7-dni od ogłoszenia wyników i od otrzymania od zwycięzców adresu do wysyłki.

Pierwsza kawa o poranku

Booking.com