x
Włochy - KierunekWlochy.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Toskania, Włochy Portofino, Włochy Rzym, Włochy Vernazza, Włochy Wenecja, Włochy
Booking.com

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

  • Rzym
  • Wenecja
  • Mediolan
  • Florencja

Włochy: wiadomości, turystyka, polityka, gwiazdy
» KONKURS: Wygraj jedną z trzech książek "Sycylijska opowieść"

11.09.2014, autor: Łukasz Ropczyński

W ostatnim czasie wydawnictwo Prószyński i S-ka przesłało do naszej redakcji dwie pasjonujące powieści autorstwa Nicky Pellegrino. Jak nie trudno się domyśleć akcja obu książek toczy się we Włoszech. Sugestywne tytuły od razu zachęciły nas do czytania. Jedną z książek można wygrać w naszym konkursie. Wydawnictwo Prószyński i S-ka ufundowało egzemplarze dla trójki zwycięzców!

Sylijiska Opowieść

Sycylijska Opowieść - Nicky Pellegrino
Sycylijska Opowieść - Nicky Pellegrino

Opis wydawcy: Szef szkoły kulinarnej w sycylijskim miasteczku Favio, Luca Amore, nauczył już wiele osób gotować według przepisów przekazywanych w jego rodzinie z pokolenia na pokolenie. Przygotowuje kolejną edycję kursu, spodziewając się, że przebiegnie podobnie jak wszystkie inne: Luca będzie gotował i zabierał uczestniczki na wycieczki do winnic i na plantacje oliwek, wszyscy będą wspólnie jeść, oswoją się ze sobą, a po paru dniach goście spakują się i rozjadą w cztery strony świata. Lukę czeka jednak niespodzianka, która zmieni bieg jego życia. Tym razem na kurs zapisały się cztery kobiety, a dla każdej z nich jest to punkt zwrotny w życiu. Każda oczekuje od pobytu na Sycylii czegoś więcej niż nowych kulinarnych umiejętności i doznań. W szkole Luki spotykają się: rozwódka, wdowa, zapracowana samotna matka i niezrealizowana życiowo londyńska adwokatka. Rozpoczyna się intrygująca kulinarna przygoda, zawierane są przyjaźnie, trzeba sobie poradzić z animozjami, dzieli się sekrety i opowieści. Dla Moll, Tricii, Valerie i Poppy ta podróż wiele w życiu odmieni.

Nasza opinia: "Sycylijska opowieść" to historia pełna ciepła, optymizmu, a książkowe wydarzenia toczą się tu nieustannie wokół kuchni. To nie jest jednak zakamuflowana książka kucharska, chociaż jedzenie pełni tu istotną rolę. Do sycylijskiej szkoły gotowania (prowadzonej przez Lucę Amore - jakże sugestywne nazwisko) na tygodniowy turnus przyjeżdżają cztery anglojęzyczne kobiety z różnych części świata. Wszystkie o różnych charakterach, ale łączy je to, że wszystkie cztery są w trudnych momentach swojego życia. Poznajmy historię tych kobiet. Wspólnie z bohaterkami wędrujemy po uroczej sycylijskiej mieścinie i okolicach. Poznajemy lokalną piękność, jej ojca - tradycjonalistę i cenionego przedsiębiorcę oraz właścicieli barów, winnic, czy producentów oliwy. Czytelnik cały czas czuje się jak szósty uczestnik turnusu. Z czasem pojawiają się intrygi, emocje, wzajemne spory i zaskakujące sploty wydarzeń. Świetna lektura na jesienne wieczory. Z szarej rzeczywistości przenosi nas do słonecznej Sycylii!

Rzymska Przygoda

Rzymska Przygoda - Nicky Pellegrino
Rzymska Przygoda - Nicky Pellegrino

Opis wydawcy: Nie ma drugiego takiego miasta jak Rzym lat 50. Brukowane ulice, fontanny i klimatyczne place pełne życia podczas upalnych dni, kafejki i bary, z których nocą dobiega muzyka… Serafina to młoda kobieta, która dorasta w malutkim mieszkanku na Zatybrzu. Dni upływają jej na opiece nad domem i siostrami, z którymi czasem śpiewa na pobliskim placu, by w ten sposób zarobić parę groszy na kino. Dziewczęta rozkochują się w bohaterach filmów wyświetlanych podczas popołudniowych seansów. Gdy wielki śpiewak przyjeżdża do Rzymu, Serafina ma okazję poznać jego świat od środka. Zrządzenie losu sprawia bowiem, że sława, przyjęcia i bogactwo znajdują się dla niej na wyciągnięcie ręki. W jej życiu zmienia się prawie wszystko. Zakochuje się w dwóch mężczyznach o trudnych charakterach, przeżywa chwile uniesienia, ale i smutku. Musi też stawić czoła trudnym wyborom, od których zależy jej dalsze życie…

Nasza opinia: Pozbawione życia zdjęcie na okładce książki nie zachęca do lektury, ale to chyba tylko kolejne potwierdzenie starej prawdy, że im mniej interesująca okładka, tym ciekawsze wnętrze. Sympatycy Nicky Pellegrino sięgając po tę powieść nie zawiodą się na pewno. Wszyscy ci, którzy powieści Pellegrino jeszcze nie znają, po przeczytaniu “Rzymskiej przygody” z niecierpliwością sięgną po pozostałe tytuły. Autorka przenosi nas w lata pięćdziesiąte XX w., do rzymskiej dzielnicy Zatybrze. Młoda Serafina wkracza w dorosłe życie. Jej matka jest prostytutką, która wieczory spędza na popijaniu kultowego Campari w rzymskich barach, a później wychodzi na ulicę. Serafina - na co dzień opiekująca się siostrami - nie chce podzielić jej losu. Zupełnie przypadkiem pierwszą pracę znajduje jako osobista pomoc Betty Lanzy - żony słynnego tenora Mario Lanzy. W powieści nieustannie przeplatają się prawdziwe fakty i historie, które naprawdę miały miejsce. Dzięki Serafinie poznajemy od środka nie tylko duszę głównej bohaterki, ale też jesteśmy w sercu domu słynnego tenora. Dowiadujemy się jak wygląda życie wielkiej gwiazdy od kulis. Towarzyszymy jej w chwilach wzniosłych i w upadkach. Powieść momentami bardzo wzruszająca. Po przeczytaniu całości koniecznie trzeba obejrzeć rodzinną galerię zdjęć na stronie www.mariolanzatenor.com

KONKURS

Wydawnictwo Prószyński i S-ka ufundowało dla czytelników serwisu kierunekwlochy.pl 3 egzemplarze książek "Sycylijska opowieść" autorstwa Nicky Pellegrino. Warunkiem otrzymania książki jest wygrana w organizowanym przez nas konkursie!

Prosimy o przesyłanie do naszej redakcji w formie elektronicznej zdjęć, które zrobiliście Państwo we Włoszech wraz, z krótkim uzasadnieniem, dlaczego wybrali Państwo akurat to zdjęcie! Zależy nam na przedstawieniu włoskiego życia. Prosimy o zdjęcia włoskich miast i miasteczek, placów, ulic, barowych, czy restauracyjnych stolików, plaż, czy portów! Wygrają autorzy trzech fotografii, które w najpiękniejszy sposób pokażą życie Włochów, włoską ulicę, czy gwarne włoskie miasteczka. Oryginalne interpretacje zaproponowanego tematu zdjęć są jak najbardziej mile widziane!

Nasz adres: biuro@pianeta.pl

Konkurs trwa do 3 października 2014 r.

Trzy najładniejsze - naszym zdaniem zdjęcia - wraz z nazwiskiem autora i jego uzasadnieniem zamieścimy w naszym serwisie, a autorzy zdjęć otrzymają od nas Pocztą egzemplarze książki "Sycylijska opowieść" ufundowane przez wydawnictwo Prószyński i S-ka.

Szczegółowe zasady konkursu:

  1. Zdjęcia należy wysyłać na nasz adres biuro@pianeta.pl (najlepiej za potwierdzeniem odbioru) w oryginalnej rozdzielczości do dnia 3 października 2014. W temacie wiadomości proszę wpisywać: KONKURS WRZESIEŃ 2014.
  2. Do zdjęcia należy dołączyć kilkuzdaniowy tekst opisujący zdjęcie i wyjaśniający, dlaczego akurat tę fotografię uznali Państwo za najciekawszą. Proszę także o dopisanie imienia i nazwiska autora zdjęcia i miejscowości.
  3. Jeden uczestnik może przesłać maksymalnie 3 zdjęcia.
  4. Przesyłając zdjęcie wyrażają Państwo zgodę na jego bezterminową publikację w naszym serwisie wraz z Państwa nazwiskiem przy fotografii.
  5. Najpóźniej 6 października 2014 r. w serwisie kierunekwlochy.pl podamy trzy zwycięskie nazwiska wraz z nadesłanymi zdjęciami i uzasadnieniem.
  6. Książki zostaną wysłane do zwycięzców Pocztą Polską, priorytetem, w przeciągu 7-dni od ogłoszenia wyników i od otrzymania od zwycięzców adresu do wysyłki.
Booking.com