x
Włochy - KierunekWlochy.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Toskania, Włochy Portofino, Włochy Rzym, Włochy Vernazza, Włochy Wenecja, Włochy
Booking.com

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

  • Rzym
  • Wenecja
  • Mediolan
  • Florencja

Włoska motoryzacja
» Kryzys w motoryzacji

Włoski dziennik „La Repubblica” zwraca uwagę na fakt pogłębiania się kryzysu we włoskiej branży motoryzacyjnej. W marcu sprzedano o 26 procent nowych samochodów mniej niż w tym samym miesiącu przed rokiem. Według analityków wyniki sprzedaży powróciły do poziomu sprzed ponad 30 lat.

Z ogłoszonych we Włoszech danych wynika, że kolejny miesiąc z rzędu zanotowano silny spadek liczby sprzedanych nowych samochodów, co sprawiło z kolei, że pod względem liczby transakcji sytuacja wróciła do poziomu z 1980 roku. W marcu sprzedano około 138 tysięcy aut, podczas gdy w tym samym miesiącu przed rokiem - 188 tysięcy samochodów. Stosunkowo duży ruch panuje na rynku samochodów używanych. Około 3/4 sprzedanych aut w ostatnim czasie, to pojazdy używane.

Fiat Bravo
Fiat Bravo

Problemy nie omijają Fiata – jednej z największych firm we Włoszech. Z uwagi na strajki transportowców, do fabryk Fiata na czas nie dostarczano części do produkcji pojazdów. To z kolei spowodowało, że nowe modele nie trafiały do salonów. Według danych statystycznych koncern Fiata sprzedał 35 proc. mniej samochodów, niż w analogicznym okresie poprzedniego roku.

Strajk transportowców nie był jednak głównym problemem branży. Największy z nich to rosnące w zawrotnym tempie ceny paliw. Nie bez znaczenia jest także ogólna recesja we włoskiej gospodarce i brak pewności co do przyszłości. Eksperci zajmujący się drogownictwem szacują, że z uwagi na ceny paliw ruch na drogach spadł w ostatnim czasie o około 10 proc.

Napisz komentarz do artykułu

If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 
Pola wymagane *
Booking.com