x
Włochy - KierunekWlochy.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Toskania, Włochy Portofino, Włochy Rzym, Włochy Vernazza, Włochy Wenecja, Włochy
Booking.com

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

  • Rzym
  • Wenecja
  • Mediolan
  • Florencja

Włochy: wiadomości, turystyka, polityka, gwiazdy
» Premiera książki Zosi Cudny - autorki popularnego bloga!

21.12.2014, autor: Łukasz Ropczyński

Jeśli nie macie jeszcze Państwo skompletowanych świątecznych prezentów, to warto udać się do najbliższej księgarni. Kilkanaście dni temu do sprzedaży trafiła znakomita książka kulinarna Zosi Cudny zatytułowana "Make Cooking Easier. Przepisy na cztery pory roku". Autorka na co dzień prowadzi popularnego bloga makecookingeasier.pl, który na Facebooku ma kilkadziesiąt tysięcy fanów.

Wszyscy, którzy śledzą popularnego bloga wiedzą, że strona wizualna dla autorki ma ogromne znaczenie. Na blogu możemy podziwiać starannie przygotowane zdjęcia. W przypadku książki nie mogło być gorzej! Już sama sztywna okładka i coraz rzadziej spotykany płócienny grzbiet książki robią wrażenia. Wewnątrz na wysokiej jakości papierze opublikowane zostały przepisy kulinarne z podziałem na cztery pory roku. Każdy z przepisów ilustrowany jest pięknymi zdjęciami. Na dużych fotografiach możemy podziwiać apetyczne gotowe dania, a na sąsiednich stronach wraz z opisem i składnikami, zdjęcia przedstawiają poszczególne etapy gotowania.

Zosia Cudny zwraca uwagę na to, aby codzienna kuchnia była zróżnicowana i przede wszystkim zdrowa. Stąd podział przepisów na cztery pory roku. Chodzi o to, aby w gotowaniu wykorzystywać składniki sezonowe, które często pochodzą z okolicy i są świeże, przez co zachowują oryginalny smak.

Make Cooking Easier

Każda z czterech kategorii dzieli się jeszcze na  śniadania, obiady i... desery! W każdej z podkategorii znajdziemy po cztery przepisy na każdą porę dnia. We wstępie autorka przyznaje, że efektowne fotografie miały być największym atutem książki: Książka "Przepisy na cztery pory roku" to autorski projekt, który opiera się głównie na zdjęciach potraw. Pochodzą one z mojego domu rodzinnego, gdzie wspólne spotkania przy stole były wartością nadrzędną spajającą rodzinę. Przy zdjęciach opublikowane zostały wybrane fragmenty komentarzy internautów, zaczerpnięte oczywiście z bloga.

Opis wydawcy: Przepisy na cztery pory roku to autorska książka Zosi Cudny, założycielki jednego z najbardziej popularnych blogów kulinarnych w Polsce. Stronę codziennie odwiedzają tysiące czytelników w poszukiwaniu prostych, ale pysznych i opartych na naturalnych składnikach przepisów kulinarnych. Książka jest połączeniem doskonałej kuchni i fantastycznych zdjęć, które wyostrzają zmysły i pobudzają smaki. Została pomyślana tak, aby ilustrować poszczególne etapy gotowania i pieczenia. Autorka ukazuje przyjemność płynącą z jedzenia w gronie rodziny, pokazując, że atmosferę rodzinnego ciepła można budować samemu każdego dnia. Wystarczy trochę inspiracji. A z pewnością znajdziecie ją w tej wyjątkowej książce.

Wydawca: Dom Wydawniczy Rebis
Data premiery: 19.11.2014
Cena: 49,90 zł

Booking.com