x
Włochy - KierunekWlochy.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Toskania, Włochy Portofino, Włochy Rzym, Włochy Vernazza, Włochy Wenecja, Włochy
Booking.com

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

  • Rzym
  • Wenecja
  • Mediolan
  • Florencja

Włochy: wiadomości, turystyka, polityka, gwiazdy
» Nowe działy: Lazurowe Wybrzeże - bliski sąsiad Włoch

26.01.2015, autor: Łukasz Ropczyński

W naszym serwisie rozpoczynamy całkiem nowy cykl działów. Pisaliśmy już o krajach tranzytowych w drodze do Włoch, takich jak Słowacja, Czechy, czy Austria. Teraz czas na Francję i Monako, które są bardzo chętnie odwiedzane przez polskich turystów spędzających wakacje we włoskiej Ligurii. Skupimy się na najważniejszych kurortach Lazurowego Wybrzeża. Jak zawsze nasz przewodnik będzie zawierał mnóstwo zdjęć!

Cannes, Francja
plaża w Cannes, Francja, Lazurowe Wybrzeże (fot. Ł. Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Na początek zapraszamy do przewodnika po francuskim Cannes, które jest położone niespełna 70 km od włosko-francuskiej. W naszym "Przewodniku" przedstawiamy propozycję jednodniowego zwiedzania Cannes, informujemy o najważniejszych miejscach, zabytkach i głównych atrakcjach turystycznych. Nie pomijamy także kwestii plaż, które w Cannes – na tle sąsiednich miejscowości – są szczególnie piękne. Piszemy także o słynnym festiwalu filmowym oraz zamieszczamy mnóstwo zdjęć ze starówki, głównych ulic, portu jachtowego, wybrzeża, promenady i przedmieść.

W kwestii porad praktycznych w naszym "Przewodniku" po Cannes skupiamy się na organizacji dojazdu z włoskiej Ligurii do Cannes. Wskazujemy najdogodniejszy naszym zdaniem parking w mieście, podajemy ceny i sposoby alternatywnego dojazdu.

Zapraszamy do regularnego odwiedzania naszego serwisu. Wkrótce kolejne miasto Lazurowego Wybrzeża – francuska Nicea.

Booking.com