x
Włochy - KierunekWlochy.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Toskania, Włochy Portofino, Włochy Rzym, Włochy Vernazza, Włochy Wenecja, Włochy
Booking.com

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

  • Rzym
  • Wenecja
  • Mediolan
  • Florencja

Lotnisko Florencja

Lotnisko Florencja
Terminal lotniska we Florencji

Lotnisko im. Amerigo Vespucci we Florencji położone jest na północny zachód od centrum miasta, w pobliżu skrzyżowania autostrad A1 i A11. Port lotniczy we Florencji każdego roku obsługuje ponad dwa miliony pasażerów.

Przy lotnisku znajdują się najbardziej znane agencje wypożyczające samochody. Wśród nich m.in.: Avis, Auto Europa, Budget, Herz, Europcar, czy Italy by Car.

Samochodem lub taksówką na lotnisko we Florencji

Na terenie lotniska znajdują się dwa parkingi: długoterminowy i krótkoterminowy. W tym drugim cena za godzinę postoju wynosi 2 euro, a za dwie godziny 3 euro. Na parkingu długoterminowym pierwsze 5 godzin parkowania, to koszt 1 euro. Cały dzień - 10 euro.

Lotnisko Florencja
Lotnisko Florencja

Z lotniska w głąb Toskanii najlepiej jechać główną włoską autostradą A1, nazywaną też Autostradą Słońca. Z kolei w stronę wybrzeża Toskanii prowadzi autostrada A11.

Postój taksówek znajduje się przy wyjściu z terminala przylotów. Koszt przejazdu taksówką z lotniska do centrum Florencji wynosi od 20 do 26 euro. Wszystko zależy od liczby bagażu, który zamierzamy zabrać do taksówki oraz godziny. Nieco drożej jest w nocy i w weekendy. Taksówka zazwyczaj dojeżdża do centrum w 30 minut.

Autobus z lotniska we Florencji do centrum miasta

Pomiędzy 6:00, a 23:30 spod lotniska do centrum odjeżdża autobus Ataf - Sita. Autobusy jeżdżą w regularnych odstępach czasowych, co 30 minut. Bilet w jedną stronę kosztuje 5 euro, a w obie strony 8 euro.

Booking.com