x
Włochy - KierunekWlochy.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Toskania, Włochy Portofino, Włochy Rzym, Włochy Vernazza, Włochy Wenecja, Włochy
Booking.com

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

  • Rzym
  • Wenecja
  • Mediolan
  • Florencja

Mediolan Malpensa

Lotnisko Milan Malpensa
Lotnisko Milan Malpensa

Port lotniczy Mediolan Malpensa (MXP) to drugie co do wielkości lotnisko we Włoszech. Rocznie obsługuje 21 milionów pasażerów. Lotnisko położone jest 48 km od centrum Mediolanu. W poniższym artykule postaramy się przybliżyć Państwu możliwość dotarcia z lotniska do centrum.

Mediolan Malpensa to jeden z trzech portów lotniczych zlokalizowanych w pobliżu Mediolanu. Drugie z lotnisk to Mediolan Linate, a trzecie - obsługujące głównie tanie linie - Mediolan Bergamo. Mediolan Malpensa dysponuje trzema terminalami pasażerskimi i jednym terminalem cargo. Pomiędzy terminalami co 15 minut kursuje bezpłatny autobus.

Pociąg z lotniska Malepnsa do centrum

Malpensa Express
Malpensa Express

Z portu lotniczego Mediolan Malpensa do stacji kolejowej Milano Cadorna kursuje Malpensa Express. Pociąg odjeżdża 22 razy w ciągu doby i jest to połączenie bezpośrednie, trwające 29 minut. Bilet kosztuje 11 euro. 19 razy w ciągu dnia kursuje pociąg, który zatrzymuje się na stacjach pośrednich Milano Bovisa - Politecnico - Sarono - Busto Arsizio. Czas podróży wynosi 36 minut. 11 razy dziennie jeździ pociąg łączący lotnisko z dworcem kolejowym Milano Centrale.

Należy pamiętać o skasowaniu zakupionych biletów przed wejściem do pociągu. Bilety ważne są na jednorazowy przejazd w jednym kierunku.

Linia autobusowa Malpensa - Milano Centrale

Milan Malpensa
Port lotniczy Milan Malpensa

Alternatywą dla pociągu jest linia autobusowa łącząca port lotniczy Milano Malpensa z głównym dworcem kolejowym Stazione Ferrovia Milano Centrale. Połączenie realizowane jest pod nazwą “Malpensa Shuttle”, a bilet kosztuje 7,5 euro. Czas przejazdu wynosi od 50 do 60 minut. Istnieją także dwie inne linie autobusowe, które łączą lotnisko Malpensa z portami lotniczymi Linate i Bergamo.

Taxi z lotniska do centrum

Postoje taksówek znajdują się przy wyjściu z terminali. Czas przejazdu do centrum miasta wynosi około pół godziny. Jest to najdroższy sposób dostania się do centrum. Ceny za kurs wahają się w okolicach 60-70 euro.

Na pierwszym piętrze Terminalu 1 znajdują się biura agencji wypożyczających samochody na lotnisku. Wśród nich Auto Europa, Avis, Easycar, Europcar, Hertz, Maggiore, Sixt, Targa Rent, Thrifty-Italy by Car i Tirreno.

Booking.com