Mediolan Malpensa

Port lotniczy Mediolan Malpensa (MXP) to drugie co do wielkości lotnisko we Włoszech. Rocznie obsługuje 21 milionów pasażerów. Lotnisko położone jest 48 km od centrum Mediolanu. W poniższym artykule postaramy się przybliżyć Państwu możliwość dotarcia z lotniska do centrum.

 

Mediolan Malpensa to jeden z trzech portów lotniczych zlokalizowanych w pobliżu Mediolanu. Drugie z lotnisk to Mediolan Linate, a trzecie – obsługujące głównie tanie linie – Mediolan Bergamo. Mediolan Malpensa dysponuje trzema terminalami pasażerskimi i jednym terminalem cargo. Pomiędzy terminalami co 15 minut kursuje bezpłatny autobus.

 

Pociąg z lotniska Malepnsa do centrum

 

Z portu lotniczego Mediolan Malpensa do stacji kolejowej Milano Cadorna kursuje Malpensa Express. Pociąg odjeżdża 22 razy w ciągu doby i jest to połączenie bezpośrednie, trwające 29 minut. Bilet kosztuje 11 euro. 19 razy w ciągu dnia kursuje pociąg, który zatrzymuje się na stacjach pośrednich Milano Bovisa – Politecnico – Sarono – Busto Arsizio. Czas podróży wynosi 36 minut. 11 razy dziennie jeździ pociąg łączący lotnisko z dworcem kolejowym Milano Centrale.

 

Należy pamiętać o skasowaniu zakupionych biletów przed wejściem do pociągu. Bilety ważne są na jednorazowy przejazd w jednym kierunku.

 

Linia autobusowa Malpensa – Milano Centrale

 

Alternatywą dla pociągu jest linia autobusowa łącząca port lotniczy Milano Malpensa z głównym dworcem kolejowym Stazione Ferrovia Milano Centrale. Połączenie realizowane jest pod nazwą “Malpensa Shuttle”, a bilet kosztuje 7,5 euro. Czas przejazdu wynosi od 50 do 60 minut. Istnieją także dwie inne linie autobusowe, które łączą lotnisko Malpensa z portami lotniczymi Linate i Bergamo.

 

Taxi z lotniska do centrum

 

Postoje taksówek znajdują się przy wyjściu z terminali. Czas przejazdu do centrum miasta wynosi około pół godziny. Jest to najdroższy sposób dostania się do centrum. Ceny za kurs wahają się w okolicach 60-70 euro.

 

Na pierwszym piętrze Terminalu 1 znajdują się biura agencji wypożyczających samochody na lotnisku. Wśród nich Auto Europa, Avis, Easycar, Europcar, Hertz, Maggiore, Sixt, Targa Rent, Thrifty-Italy by Car i Tirreno.

Please wait...