x
Włochy - KierunekWlochy.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Toskania, Włochy Portofino, Włochy Rzym, Włochy Vernazza, Włochy Wenecja, Włochy
Booking.com

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

  • Rzym
  • Wenecja
  • Mediolan
  • Florencja

Włochy: wiadomości, turystyka, polityka, gwiazdy
» Mało znana Amelia we włoskiej Umbrii

20.04.2015, autor: Łukasz Ropczyński

W naszym "Przewodniku" ponownie wracamy do zielonej Umbrii. Dodaliśmy właśnie opis przepięknej miejscowości Amelia, położonej 100 km na północ od Rzymu, która pozostaje wciąż nieodkryta przez tłumy zagranicznych turystów. Najważniejszym zabytkiem miasta są mury obronne. Mimo, że były wielokrotnie rozbudowywane, to ich najstarsza część została wzniesiona jeszcze przez Etrusków i do dziś można je swobodnie podziwiać.

Amelia, Włochy
Amelia, Włochy (fot. bigstockphoto)

Mimo, że Amelia ma wszystkie cechy typowego, włoskiego miasteczka to o dziwo nie jest rozdeptywana przez tłumu turystów. Nie ma tu natrętnych handlarzy podróbkami, restauracje wciąż oferują świetną, lokalną kuchnię, a ceny hoteli nie poszybowały w górę.

Miasto położone jest na wzgórzu, w przepięknej okolicy. To dobry punkt wypadowy do dalszych wycieczek po Umbrii, a nawet Lazio, czy Toskanii. W pobliżu są takie perełki jak Narni, Terni, Stroncone, Orte, Viterbo, czy Orvieto. Niedaleko jest stąd nad jezioro Bolsena, a około 100 km od miasta znajduje się wybrzeże Morza Tyrreńskiego. Do dziś zachowała się zwarta i urokliwa starówka otoczona zabytkowymi murami obronnymi. W dalszym ciągu funkcjonują także cztery bramy obronne, które niegdyś strzegły dostępu do miasta.

Czytaj całość: Amelia we włoskiej Umbrii.

Booking.com