x
Włochy - KierunekWlochy.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Toskania, Włochy Portofino, Włochy Rzym, Włochy Vernazza, Włochy Wenecja, Włochy
Booking.com

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

  • Rzym
  • Wenecja
  • Mediolan
  • Florencja

Włochy: wiadomości, turystyka, polityka, gwiazdy
» Monako i Monte Carlo w naszym serwisie!

10.02.2015, autor: Łukasz Ropczyński

W dalszym ciągu rozbudowujemy działy związane z Lazurowym Wybrzeżem i sąsiednią Francją. Dzisiaj przyszedł czas na prawdziwą perłę w koronie, a mianowicie Księstwo Monako, w tym słynną dzielnicę Monte Carlo. Warto przypomnieć, że Monako położone jest zaledwie 20 km od granicy Włoch i Francji, co powoduje, że wielu turystów spędzających wakacje we włoskiej Ligurii decyduje się na jednodniową wycieczkę do pobliskiego Monako. W naszym przewodniku znajdą Państwo wyjątkowo obszerną relację!

Monako, Monte Carlo
panorama Monako (fot. Tobi 87, Wikipedia.org, CC BY-SA 3.0)

Jak zawsze w przypadku naszego przewodnika piszemy o najważniejszych atrakcjach turystycznych i zabytkach w Monako. Proponujemy również trasę jednodniowego zwiedzania, aby zobaczyć najważniejsze miejsca. Skupiamy się na tym, co naprawdę ciekawe pomijając niektóre zabytki i miejsca oficjalne, które oczywiście są ważne, ale nie w sytuacji gdy na zwiedzanie miasta jest zaledwie kilka godzin.

Piszemy także o zwyczajach w Monte Carlo, o kosztach życia i warunkach otrzymania obywatelstwa. Ponadto podpowiadamy gdzie w Monako toczy się życie nocne, pokazujemy jakie samochody podjeżdżają pod tutejsze kasyno, sprawdzamy ile kosztują tutaj mieszkania, a ile doba hotelowa i kto może sobie na nią pozwolić. Po kilkugodzinnym zwiedzaniu miasta warto odpocząć na tutejszej, sztucznie zbudowanej plaży.

Zapraszamy do naszego przewodnika: Monako na Lazurowym Wybrzeżu.

Booking.com