x
Włochy - KierunekWlochy.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Toskania, Włochy Portofino, Włochy Rzym, Włochy Vernazza, Włochy Wenecja, Włochy
Booking.com

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

  • Rzym
  • Wenecja
  • Mediolan
  • Florencja

Włochy: wiadomości, turystyka, polityka, gwiazdy
» Narty we Włoszech - nowa seria działów na stronie

23.09.2015, autor: Łukasz Ropczyński

Polscy narciarze pomału rozpoczynają przygotowania do sezonu zimowego. Już teraz można rezerwować miejsca w alpejskich kurortach. W związku z tym w naszym serwisie przez najbliższe trzy miesiące będziemy publikować szczegółowe informacje dla osób wybierających się na narty do Włoch. Dzisiaj zaczynamy od szczegółowego opisu Livigno, który jest jednym z najbardziej znanych włoskich kurortów narciarskich.

Livigno, Włochy
trasy narciarskie w okolicach Livigno, Włochy (fot. bigstockphoto.com)

Livigno jest prawdziwym fenomenem. Dzisiaj jest to kurort o aspiracjach europejskich, jeśli nie światowych. Jednak jeszcze pół wieku temu mało kto słyszał o tej alpejskiej wiosce, a sama miejscowość przez 9 miesięcy w roku była kompletnie odcięta od reszty świata. Z uwagi na górskie drogi pokryte wysokim śniegiem, mieszkańcy musieli liczyć wyłącznie na siebie. Wszystko zmieniło się po tym, jak od strony szwajcarskiej wybudowano tunel techniczny, który w latach sześćdziesiątych XX wieku miał ułatwić budowę ogromnej zapory wodnej. Wkrótce potem tunel udostępniono do ruchu samochodowego. Właściciele tunelu zaczęli na nim nieźle zarabiać, a samo Livigno zmieniło się nie do poznania.

Dzieci oraz osoby zaczynające swoją przygodę z narciarstwem znajdą tutaj aż 30 km tras narciarskim, które nie wymagają zbyt dużych umiejętności. Tras narciarskich dla narciarzy ze średnim poziomem umiejętności jest aż 70 km. Całość dopełnia 13 km trudnych tras, zarezerwowanych dla profesjonalistów, którzy mają duże doświadczenie w narciarstwie.

Jeśli chodzi o wyciągi, to Livigno oferuje nam 3 wyciągi kabinowe, 12 wyciągów krzesełkowych, 16 orczykowych. Do tego w pobliżu Livigno znajduje się jeden snowpark.

Czytaj całość: Livigno, przewodnik, skipass, ceny

Booking.com