x
Włochy - KierunekWlochy.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Toskania, Włochy Portofino, Włochy Rzym, Włochy Vernazza, Włochy Wenecja, Włochy
Booking.com

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

  • Rzym
  • Wenecja
  • Mediolan
  • Florencja

Włochy: wiadomości, turystyka, polityka, gwiazdy
» Narty we Włoszech: przewodnik po Cortina d'Ampezzo

22.11.2015, autor: Łukasz Ropczyński

Dzisiaj w naszym serwisie zapraszamy do szczegółowego przewodnika dla narciarzy po kurorcie Cortina d'Ampezzo w północno wschodnich Włoszech. Opis tego miasteczka znajdziecie u nas w dwóch w miejscach. W naszym "Przewodniku" w dziale "Wenecja Euganejska" od dłuższego czasu jest dostępny opis dla turystów chcących odwiedzić to miasteczko latem. Opisujemy tam kolejki czynne cały rok i trasy trekkingowe. Dziś natomiast zapraszamy do sekcji zimowej, w której przedstawiamy Cortinę z punktu widzenia sezonu zimowego – ze szczególnym uwzględnieniem tematów, którymi interesują się narciarze organizujący zimowy wyjazd do Włoch.

Cortina d'Ampezzo
Cortina d'Ampezzo zimą, Włochy (fot. www.bandion.it)

Cortina d'Ampezzo to niezwykle popularny kurort narciarski we Włoszech, określany mianem "królowej włoskich Dolomitów". To nieformalne wyróżnienie bierze się z dwóch powodów. Po pierwsze kurort stał się synonimem prestiżu i luksusu - przyciąga bogatych ludzi i celebrytów. Po drugie - być może ważniejsze - Cortina d'Ampezzo leży w samym sercu włoskich Dolomitów. Miasteczko z każdej strony jest otoczone wyciągami i trasami narciarskimi, a z uwagi na mnogość atrakcji sezon turystyczny trwa tu przez cały rok.

Nieprzemijająca sława Cortina d'Ampezzo trwa już od ponad pół wieku. W 1956 r. odbyły się tutaj zimowe Igrzyska Olimpijskie. Od tego momentu ten niezbyt znany wcześniej kurort zaczął przyciągać narciarzy i snowboardzistów, a wraz z nimi także aktorów, celebrytów i milionerów.

Czytaj całość: narty w Cortina d'Ampezzo

Booking.com