x
Włochy - KierunekWlochy.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Toskania, Włochy Portofino, Włochy Rzym, Włochy Vernazza, Włochy Wenecja, Włochy
Booking.com

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

  • Rzym
  • Wenecja
  • Mediolan
  • Florencja

Włoska motoryzacja
» Nowa Vespa Sprint

Vespa Sprint
Vespa Sprint (fot. materiały promocyjne Piaggio Italia)

Czy marzyliście kiedyś o podróżowaniu prawdziwym włoskim skuterem, takim w stylu retro? Jeśli tak, to pewnie zastanawialiście się nad awaryjnością skuterów produkowanych w złotych latach sześćdziesiątych. Włoska firma Vespa połączyła design z połowy ubiegłego stulecia z dzisiejszą technologią. Powstał całkiem nowy skuter, który można kupić w pięknym, czerwonym kolorze.

Projektantom Vespy w ostatnich latach coraz trudniej rywalizować z tańszymi i niezawodnymi skuterami z Japonii. Dlatego marketingowcy Vespy postanowili wykorzystać atut, którego Japończycy nie mają. Chodzi o wyjątkowy design nawiązujący do przeszłości.

Vespa Sprint
Vespa Sprint (fot. materiały promocyjne Piaggio Italia)

W nowym skuterze Vespy w oczy rzuca się charakterystyczny reflektor, w kształcie wielokąta - zupełnie jak przed laty. Uzupełnieniem tego jest stylizowana konstrukcja oraz sportowe siodło. Nowoczesności dodaje też oświetlenie LED zastosowane w tylnej lampie. Instrumenty na kierownicy podświetlane są na czerwono, a nowa Vespa zyskala 12-calowe, aluminiowe felgi.

Pod siedziskiem znajduje się 16-litrowy schowek. Zmieści się tam na przykład kask. Nowa Vespa produkowana jest w trzech wersjach silnikowych. Najbardziej popularna wersja ma silnik o pojemności 125 ccm, trójzaworowy, z jednym cylindrem.

Vespa Sprint
Vespa Sprint (fot. materiały promocyjne Piaggio Italia)

Podobnie jak wcześniej w modelu Primavera, także tutaj zastosowano nowy sposób montowania silnika. Ma to zmniejszyć drgania i zapewnić większą wygodę z jazdy. Z przodu zastosowano hamulce tarczowe, a z tyłu hydrauliczne.

Cena - nowa Vespa Sprint w wersji 125 3V kosztuje około 17 700 zł.

Napisz komentarz do artykułu

If you have trouble reading the code, click on the code itself to generate a new random code.
 
Pola wymagane *
Booking.com