x
Włochy - KierunekWlochy.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Toskania, Włochy Portofino, Włochy Rzym, Włochy Vernazza, Włochy Wenecja, Włochy
Booking.com

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

  • Rzym
  • Wenecja
  • Mediolan
  • Florencja

Włochy: wiadomości, turystyka, polityka, gwiazdy
» Nowe połączenie lotnicze Kraków - Lamezia Terme

05.01.2017, autor: Łukasz Ropczyński

Dobra wiadomość dla sympatyków Włoch z południa Polski. Lotnisko w Krakowie poinformowało dzisiaj na swoim facebookowym profilu, że zostanie uruchomione całkowicie nowe połączenie lotnicze do włoskiego miasta Lamezia Terme. Drugą dobrą wiadomością jest fakt, że połączenie, o którym mowa będzie obsługiwała tania linia lotnicza Ryanair. Można więc spodziewać się promocji i biletów w dobrych cenach.

Kalabria, Włochy
od 30 marca Ryanair będzie latał z Krakowa do Lamezia Terme we włoskiej Kalabrii - zaledwie 70 km dalej znajdują się słynne plaże wokół Capo Vaticano (fot. materiały promocyjne regionu)

Połączenie z Krakowa do Lamezii zostanie uruchomione 30 marca. Planowane są dwa loty tygodniowo - w czwartki i niedziele. To już siódme nowe połączenie z Kraków Airport zapowiedziane przez Ryanair w sezonie letnim 2017. Bilety do kupienia jeszcze nie pojawiły się na stronie irlandzkiego przewoźnika, ale warto polować na oficjalny start sprzedaży.

Lamezia Terme położona jest na południu Włoch w regionie Kalabria. Mimo to, że samo miasto nie leży nad morzem, to międzynarodowy port lotniczy znajduje się tuż przy wybrzeżu, kilkaset metrów od plaży we wiosce Cafarone i miejscowości Gizzeria Lido. Ładne plaże znajdują się też w Lamezia Golfo – dzielnicy sąsiadującej z lotniskiem. Gdyby nie urzędowy zakaz biwakowania można by wprost z samolotu udać się na plażę i tam rozbić namiot.

Ceny hoteli oraz apartamentów tuż przy morzu są tu niższe niż w środkowych i północncyh Włoszech. Najlepsze oferty wraz z wyżywieniem oraz możliwością anulowania można znaleźć tutaj.

Z Lamezia Terme jest stosunkwo blisko do słynnych i przepięknych plaż na Capo Vaticano (niespełna 70 km jadąc cały czas wzdłuż morza). Nieco bliżej jest równie piękna Tropea (niespełna 60 km), o której piszemy w osobnym dziale w naszym serwisie.

Booking.com