x
Włochy - KierunekWlochy.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Toskania, Włochy Portofino, Włochy Rzym, Włochy Vernazza, Włochy Wenecja, Włochy
Booking.com

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

  • Rzym
  • Wenecja
  • Mediolan
  • Florencja

Włochy: wiadomości, turystyka, polityka, gwiazdy
» Nowość w przewodniku: Ankona we Włoszech, opis miasta i plaż

28.02.2016, autor: Łukasz Ropczyński

W niedzielne popołudnie zapraszamy do naszego rozbudowanego przewodnika po włoskiej Ankonie. To słynne miasto portowe, które oferuje połączenia z Chorwacją, Czarnogórą i Grecją, ale ma także bogatą historię, piękną starówkę, majestatyczne place i jedyną w swoim rodzaju plażę. Ankona nie wzbudza zachwytu od pierwszego wejrzenia, ale znacznie zyskuje przy bliższym poznaniu.

Ankona, Włochy
port w Ankonie, Włochy (fot. Ł. Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Ankona jest miastem trudnym z punktu widzenia turystycznego. Jest mocno rozbudowana, z ważnym i strategicznym portem morskim, który jest jednym z największych na całym basenie Morza Śródziemnego. Zabytki i piękne ulice przeplatają się tutaj z widokami industrialnymi. Z drugiej jednak strony wjeżdżając do Ankony w oczy rzucają się salony samochodowe luksusowych marek. Są tu salony Fiata, Toyoty, Mercedesa czy Volkswagena, co nie dziwi, ale są także Porsche i Ferrari. Skąd w 100-tysięcznym mieście jest aż tylu bogatych ludzi?

Punktem obowiązkowym w Ankonie jest oczywiście katedra i plac przed nią, z którego roztacza się przepiękny widok na port. Warto także odwiedzić stare miasto ze słynną ulicą handlową oraz Piazza IV Novembre z tamtejszym majestatycznym pomnikiem i wielkimi schodami, prowadzącymi na miejską plażę.

Czytaj całość: Ankona we Włoszech.

Booking.com