x
Włochy - KierunekWlochy.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Toskania, Włochy Portofino, Włochy Rzym, Włochy Vernazza, Włochy Wenecja, Włochy
Booking.com

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

  • Rzym
  • Wenecja
  • Mediolan
  • Florencja

Włochy: wiadomości, turystyka, polityka, gwiazdy
» Nowy dział: Numana i Riviera del Conero w Marche

11.03.2016, autor: Łukasz Ropczyński

W naszym "Przewodniku" zamieściliśmy dzisiaj obszerną relację i mnóstwo porad praktycznych z nadmorskiego kurortu Numana, leżącego we włoskim regionie Marche nad Adriatykiem. Numana znajduje się na terenie Parku Conero i leży nad cudowną Rivierą del Conero. Ostatnio pisaliśmy o miasteczku Sirolo, które położone jest tuż obok. Dziś przyszedł czas na drugą z pereł tej części wybrzeża. Zapraszamy do relacji ze wspaniałej Numany.

Numana, Włochy
Numana, Włochy (fot. Ł. Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Historyczne centrum Numany położone jest na skalistym klifie u podnóża Monte Conero. To wyjątkowe miejsce na dosyć płaskim włoskim wybrzeżu Adriatyku. W północno-środkowej części Włoch jedynie 15-kilometrowy fragment Riviery del Conero wyróżnia się krajobrazem. Skaliste klify wpadają wprost do morza i tworzą pomiędzy sobą romantyczne zatoczki. Dwie z tutejszych zatok są u podnóża starego miasta.

Jednak Numana dzieli się na dwie części. Historyczna położona na wzgórzu i nowsza ciągnąca się na płaskim terenie od południowej strony centrum. To właśnie tam znajduje się kilkukilometrowa plaża Numana bassa z łagodnym zejściem do morza. Plaża jest dobrze zagospodarowana, bezpieczna i ze świetną infrastrukturą – idealnie nadaje się dla rodzin z małymi dziećmi.

Numana tworzy spójny miejski organizm ze swoim sąsiadem – drugim wspaniałym kurortem Sirolo, który położony jest zaledwie kilometr dalej. W pobliżu jest także niezwykła zatoka Dwóch Sióstr (Due Sorelle), do której dotrzeć można wyłącznie drogą morską (statek codziennie rano wypływa z portu w Numanie).

Czytaj całość: Numana na Riviera del Conero

Booking.com