x
Włochy - KierunekWlochy.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Toskania, Włochy Portofino, Włochy Rzym, Włochy Vernazza, Włochy Wenecja, Włochy
Booking.com

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

  • Rzym
  • Wenecja
  • Mediolan
  • Florencja

Włochy: wiadomości, turystyka, polityka, gwiazdy
» Para z Polski brutalnie zaatakowana na plaży w Rimini

26.08.2017, autor: Łukasz Ropczyński

Dramatyczne doniesienia napłynęły dziś z włoskiego Rimini. Młode małżeństwo turystów z Polski zostało zaatakowane na plaży w samym centrum kurortu. Czterech napastników najpierw pobiło i okradło mężczyznę, a później wielokrotnie zgwałciło jego 26 letnią żonę. Nieoficjalnie mówi się, że sprawcami byli imigranci z północnej Afryki.

atak na turystów z Polski we włoskim kurorcie Rimini

Do ataku doszło w nocy z piątku na sobotę około godz. 4:00 nad ranem na plaży w centrum kurortu. Turyści z Polski spacerowali wzdłuż morza, a według innych - niepotwierdzonych jeszcze - relacji włoskich mediów "szukali chwili intymności" na plażowych leżakach. Wówczas zostali zaatakowani przez czterech mężczyzn. Najpierw został pobity i okradziony turysta z Polski, a później na jego oczach wielokrotnie zgwałcono Polkę. Według doniesień włoskich mediów dramat trwał do godzin porannych. Dopiero wczesnym rankiem sprawcy zostawili małżeństwo i uciekli w nieznanym kierunku.

Policję wezwał jeden z przechodniów, który zobaczył zakrwawioną i oszołomioną parę na promenadzie. Para została przewieziona do szpitala. Policja zabezpieczyła materiał dowodowy na spodenkach zgwałconej kobiety. Zabezpieczono także nagrania z monitoringu pobliskich kamer.

Według nieoficjalnych doniesień włoskich mediów sprawcami byli czterej Afgańczycy. Dramatyczne wydarzenia rozegrały się na plaży w dzielnicy Miramare przy wejściu numer 130. Zaatakowani turyści podróżowali wraz z innymi Polakami. Miała to być ostatnia noc polskiej wycieczki we Włoszech. W sobotę autokar z postałymi turystami wrócił do kraju.

Funkcjonariusze apelują o pomoc do wszystkich osób, które mogły być świadkami tej sytuacji. Jak zaznaczają, każda informacja może być pomocna.

atak na turystów z Polski we włoskim kurorcie Riminiatak na turystów z Polski we włoskim kurorcie Rimini

Konsulat RP w Mediolanie poinformował PAP, że zajmuje się sprawą napadniętych Polaków i że będą mieli zapewnioną wszelką opiekę.

Dramatyczne wydarzenia w Rimini skomentowali już włoscy politycy. Senator rządzącej Partii Demokratycznej Francesca Puglisi oświadczyła, że w Rimini doszło do "oburzającego, brutalnego ataku". Zaapelowała do sił porządkowych, by uczyniły wszystko, aby zapewnić postawienie sprawców przed wymiarem sprawiedliwości".

Z kolei lider prawicowej Ligi Północnej Matteo Salvini powiedział: "Jeśli złapią sprawców, więzienie nie wystarczy. Powtarzam od dawna, potrzebna jest chemiczna kastracja".

Giorgia Meloni z prawicowego ugrupowania Bracia Włoch wyraziła opinię, że to zdarzenie dowodzi, że kraj przypomina "najgorsze fawele w Ameryce Południowej". Jej zdaniem to "rezultat nieobecności państwa i bezkarności przestępców oraz braku porządku". Meloni wyraziła solidarność z polskimi turystami.

atak na turystów z Polski we włoskim kurorcie Rimini

Lokalne media w Rimini przypominają, że w ostatnich latach zdarzały się już gwałty na plażach. Powraca dyskusja na temat obowiązkowego oświetlenia plaży w nocy. Chociaż sprzeciwiają się temu dzierżawcy. Głos w sprawie zabrał także szef rady miasta Rimini, którego dzieci są w tym samym wieku, co zaatakowane małżeństwo z Polski. Miasto zadeklarowało pomoc polskiej parze i działania mające na celu zwiększenie bezpieczeństa na plaży.

Booking.com