x
Włochy - KierunekWlochy.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Toskania, Włochy Portofino, Włochy Rzym, Włochy Vernazza, Włochy Wenecja, Włochy
Booking.com

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

  • Rzym
  • Wenecja
  • Mediolan
  • Florencja

Włochy: wiadomości, turystyka, polityka, gwiazdy
» Parkingi w Wenecji oraz kolejka na Piazzale Roma

03.07.2016, autor: Łukasz Ropczyński

Od kilku tygodni rozbudowujemy działy dotyczące Wenecji. W ostatnich dniach zamieściliśmy już szczegółowy przewodnik po Wenecji, pisaliśmy o tramwajach wodnych i gondolach w Wenecji, a także zamieściliśmy aktualne zdjęcia i ceny z tego miasta. Dzisiaj rozbudowujemy i aktualizujemy informacje na temat parkingów w Wenecji. Dwa z parkingów znajdują się bezpośrednio na Piazzale Roma, jeden na pobliskiej wyspie, a kolejny jeszcze przed mostem prowadzącym do Wenecji.

Kolejka People Mover z Tronchetto do Piazzale Roma w Wenecji
kolejka People Mover z Tronchetto do Piazzale Roma w Wenecji (fot. materiały ACTV Venezia)

Który z parkingów wybrać? Na co zwracać uwagę? Jakie są ceny za parkowanie w Wenecji? O tym piszemy w naszym nowym dziale. Piszemy także o kolejce, która łączy Parking Tronchetto z Piazzale Roma. Supernowoczesne połączenie zostało oddane do użytku w 2010 r., ale wciąż nie wszyscy odwiedzający Wenecję o nim wiedzą.

Wenecja jest miastem położonym na wodzie. Ruch samochodowe pomiędzy wyspami praktycznie nie istnieje. Jeśli wybieramy się do Wenecji samochodem możemy go zaparkować już w Mestre i stamtąd przedostać się do centrum Wenecji tramwajem wodnym lub komunikacją miejską. Drugim rozwiązaniem jest dojazd do ścisłego centrum Wenecji - Piazzale Roma i parking na jednym z parkingów przy placu.

Czytaj całość: parking w Wenecji

Booking.com