x
Włochy - KierunekWlochy.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Toskania, Włochy Portofino, Włochy Rzym, Włochy Vernazza, Włochy Wenecja, Włochy
Booking.com

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

  • Rzym
  • Wenecja
  • Mediolan
  • Florencja

Włochy: wiadomości, turystyka, polityka, gwiazdy
» Granica Włoch i Francji - nadmorski kurort Menton

06.02.2015, autor: Łukasz Ropczyński

W dalszym ciągu przed sezonem wakacyjnym 2015 roku opisujemy nadmorskie miejscowości Lazurowego Wybrzeża w bliskim sąsiedztwie Włoch. Tym razem czas na "Perłę Francji", czyli miasto Menton, położone dokładnie na granicy Włoch i Francji, ale już po francuskiej stronie. Kurort wyróżnia się w okolicy szczególnie architekturą krajobrazu i typowo francuskim zagospodarowaniem przestrzeni publicznej.

Przypomnijmy, że celem naszego mini przewodnika po Lazurowym Wybrzeżu jest wyjście na przeciw czytelnikom, którzy planują wakacje we włoskiej Ligurii i korzystając z okazji chcieliby odwiedzić najsłynniejsze miasta sąsiedniej Francji. W związku z tym na naszej stronie znajdą Państwo przewodniki po Cannes, Nicei, Cap Martin, a dzisiak także po Menton. Miasto słynie z urokliwej starówki, przepięnych plaż, nadmorskiej promenady i Święta Cytryny, które organizowane jest tutaj co roku, zazwyczaj w lutym.

Zapraszamy do przeczytania: Menton we Francji. Przy artykule jak zawsze dodaliśmy obszerną galerię zdjęć. W następnej kolejności zamieścimy opis Monte Carlo w Księstwie Monako. Zapraszamy do regularnego odwiedzania naszego serwisu.

Booking.com