x
Włochy - KierunekWlochy.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Toskania, Włochy Portofino, Włochy Rzym, Włochy Vernazza, Włochy Wenecja, Włochy
Booking.com

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

  • Rzym
  • Wenecja
  • Mediolan
  • Florencja

Włochy: wiadomości, turystyka, polityka, gwiazdy
» Półwysep Gargano - nowy seria działów w naszym "Przewodniku"

04.05.2017, autor: Łukasz Ropczyński

W naszym "Przewodniku" rozpoczynamy publikację nowej serii działów opisujących kurorty i miasta Gargano. Od dłuższego czasu otrzymujemy od Was e-maile z prośbą o dokładniejsze opisanie miast południa Włoch. Na początek zapraszamy do naszego autorskiego przewodnika po Vieste - najważniejszym z miast Gargano. Opisujemy nie tylko samo miasta, ale także najważniejsze plaże i zatoki wokół.

Gargano, Włochy
wybrzeże na południe od Vieste, Gargano, Włochy (fot. Ł. Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Słynny półwysep Gargano położony na odległym południu Włoch, w regionie Puglia nie jest zbyt często odwiedzany przez turystów z Polski. 2000 km w jedną stronę zniechęca nie tylko naszych rodaków. Mało jest tu także Niemców, czy Austriaków, którzy chętnie okupują plaże północnego Adriatyku. Tymczasem nieznane Gargano to całkiem inna kraina. Krystalicznie czyste i ciepłe morze, piaszczyste zatoki, skaliste klify i znakomita kuchnia – to zalety Gargano dobrze znane Włochom.

Na początek wybraliśmy Vieste - prawdopodobnie najchętniej wybierane miejsce na dłuższe wakacje w Apulii. Opisujemy nie tylko samo miasto, ale także wszystkie najważniejsze plaże w samym Vieste i w okolicy kilkunastu kilometrów. W naszej relacji znajdują się dokładne opisy zatok, zdjęcia i subiektywne odczucia. Jak zawsze nie zabrakło porad praktycznych, wskazówek, cen i mapek.

Czytaj całość: Vieste na półwyspie Gargano

W kolejnych dniach w naszym serwisie będziemy opisywać kolejne kurorty. W tym m.in słynne Peschici oraz Rodi Garganico. Podczas ostatniego wyjazdu na południe Włoch zebraliśmy obszerny materiał z ponad dwudziestu miast Apulii i Abruzji, kilka tysięcy zdjęć, liczne notatki i wspomnienia. Zapraszamy do regularnego odwiedzania naszego serwisu! Zapowiada się bardzo owocny maj! :)

Booking.com