x
Włochy - KierunekWlochy.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Toskania, Włochy Portofino, Włochy Rzym, Włochy Vernazza, Włochy Wenecja, Włochy
Booking.com

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

  • Rzym
  • Wenecja
  • Mediolan
  • Florencja

Port lotniczy Mediolan Bergamo - Orio al Serio

Mediolan Bergamo - lotnisko
Port lotniczy Mediolan Bergamo Orio al Serio

Port lotniczy Mediolan Bergamo - Orio al Serio jest szczególnie popularny wśród polskich podróżnych, którzy wybierają tanie linie. Z łatwością można znaleźć tutaj niedrogie połączenia z Polski takich przewoźników jak Ryanair i WizzAir.

Lotnisko położone jest w pobliżu przepięknego miasteczka Bergamo (około 5 km od jego centrum) i 50 km od centrum Mediolanu. Rocznie obsługuje około 9 milionów pasażerów oraz 60 tys. startów i lądowań samolotów. Lotnisko wyspecjalizowało się w obsłudze tanich lotów. Pasażerowie mogą korzystać z jednego terminala.

Samochodem lub taksówką z Mediolanu na lotnisko Mediolan Bergamo Orio al Serio

Samochodem lub taksówką najlepiej dotrzeć na lotnisko autostradą A4, łączącą Turyn z Wenecją. Postój taksówek znajduje się na przeciwko wejścia do głównego terminalu. Z uwagi na odległość taksówki są stosunkowo drogie - zazwyczaj około 70-80 euro za kurs do centrum. Na lotnisku znajduje się wypożyczalnia samochodów oraz parking z 5400 miejscami. Opłata za parking to 2 euro za godzinę na parkingu otwartym lub 3 euro za godzinę w przypadku strefy zadaszonej.

Autobusem z Mediolanu na lotnisko Mediolan Bergamo Orio al Serio

Pomiędzy lotniskiem Mediolan Bergamo Orio al Serio, a centralnym dworcem kolejowym w Mediolanie (Milan Centrale) codziennie kursuje około 30 połączeń autobusowych. Cena biletu to 7 euro w jedną stronę lub 14 euro włącznie z biletem powrotnym. Przy wcześniejszym zakupie przez internet cena jest niższa o 1 euro na bilecie w jedną stronę i o 2 euro przy zakupie biletu w obie strony. Bilet można kupić u kierowcy autobusu. Dzieci do lat 2 mogą jechać bezpłatnie, natomiast starsze dzieci kupują bilet ulgowy za połowę normalnej ceny. Czas przejazdu z lotniska Orio al Serio do dworca Milan Centrale wynosi około 60 minut.

Istnieje także przyspieszone połączenie autobusowe pomiędzy portem lotniczym Orio al Serio, a centrum Bergamo. Bilet kosztuje ok. 1,7 euro. Przewoźnikiem jest miejska komunikacja autobusowa ATB.

Pociąg z Mediolan Bergamo Orio al Serio

Inną - równie atrakcyjną - formą dotarcia z lotniska do centrum Mediolanu jest podróż pociągiem. Wprawdzie do samego lotniska nie dociera żadna linia kolejowa, to jednak warto skorzystać z miejskiej komunikacji autobusowej ATB (Azienda Transporti Bergamo). W cenie 1,7 euro można dotrzeć z lotniska na dworzec kolejowy w Bergamo. Następnie z dworca kolejowego w Bergamo regularnie odjeżdżają pociągi do dworca Milan Centrale. Cena za bilet to 5,25 euro w przypadku pociągu regionalnego. Czas podróży wynosi 50 minut. Według rozkładu na grudzień 2012, ostatni pociąg z Bergamo do Mediolanu odjeżdża o 23:02, a pierwszy już o 5:02.

Booking.com