x
Włochy - KierunekWlochy.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Toskania, Włochy Portofino, Włochy Rzym, Włochy Vernazza, Włochy Wenecja, Włochy
Booking.com

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

  • Rzym
  • Wenecja
  • Mediolan
  • Florencja

Włochy: wiadomości, turystyka, polityka, gwiazdy
» Portonovo na Riwierze Conero - biała plaża we Włoszech

02.05.2016, autor: Łukasz Ropczyński

Dzisiaj w naszym "Przewodniku" miejsce szczególne. Opisujemy maluteńki kurort Adriatyku - miasteczku Portonovo, które słynie z białych, kamienisto-żwirowych plaż wtulonych w zielone wzgórze Monte Conero. To jedno z najbardziej malowniczych miejsc na włoskim wybrzeżu Adriatyku. Miasteczko jest jednym z trzech wakacyjnych kurortów, leżących na Riviera del Conero w regionie Marche.

Portonovo, Włochy
plaża w Portonovo, Włochy (fot. Ł. Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Riviera del Conero jest pasem wybrzeża o długości kilkunastu kilometrów, który znacząco wyróżnia się na tle całej linii zachodniego Adriatyku. Są tu skaliste klify wpadające do morza, a pomiędzy nimi cudowne zatoki z dobrze zagospodarowanymi plażami. Obok sąsiednich miasteczek Sirolo i Numana, Portonovo jest najmniejszym kurortem. Nie ma wyraźnego centrum, ale znajdują się tu zielone kempingi i kilka bardzo luksusowych hoteli.

Portonovo jest enklawą spokoju, położoną zaledwie 20 km od dużej i gwarnej Ankony. Wpisując adres w samochodowej nawigacji maluteńkie Portonovo łatwo pomylić z hiszpańską miejscowością nadmorską o tej samej nazwie albo z konstytucyjną stolica Beninu. Jeśli jedziemy tutaj od strony Ankony patrzmy po prostu na znaki. Droga jest piękna, nieco kręta, ale biegnie w pobliżu wybrzeża, łatwo więc zorientować się w terenie.

Czytaj całość: Portonovo w regionie Marche we Włoszech.

Booking.com