x
Włochy - KierunekWlochy.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Toskania, Włochy Portofino, Włochy Rzym, Włochy Vernazza, Włochy Wenecja, Włochy
Booking.com

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

  • Rzym
  • Wenecja
  • Mediolan
  • Florencja

Włochy: wiadomości, turystyka, polityka, gwiazdy
» Premiera nowej książki: "Boskie. Włoszki, które uwiodły świat"

18.08.2016, autor: Łukasz Ropczyński

Dzisiaj do księgarń w całej Polsce trafiła nowa książka Macieja Brzozowskiego, zatytułowana "Boskie. Włoszki, które uwiodły świat". Autor jest dobrze znany miłośnikom Włoch, ponieważ dwa lata temu mieliśmy okazję przeczytać jego pierwszą książkę: "Włosi: Życie to Teatr". Pozycja z przed dwóch lat była opowieścią o tym, jacy są Włosi. Teraz przyszedł czas na częściową kontynuuację, ale już nie o całym włoskim narodzie, ale o dziesięciu najbardziej wyjątkowych - zdaniem autora - i niezwykle interesujących kobietach.

Maciej A. Brzozowski - Boskie. Włoszki, które uwiodły świat

Zachwycające, namiętne, niebezpieczne. Kobiety sukcesu, władczynie, trendsetterki. Ich życiorysy zapewniłyby dostatnie życie hollywoodzkim scenarzystom. Oto boskie Włoszki, które świat pokochał. I znienawidził.

Carla Bruni żyje jak księżniczka z francusko-włoskiej bajki. Prasa z zapartym tchem czyha na jej potknięcia. Luisa Casati jest drugą po Matce Boskiej najczęściej portretowaną kobietą w historii.
Sonia Gandhi, córka murarza, porzuca wszystko dla miłości. Nie spodziewa się, że ta decyzja postawi ją na czele największej partii na świecie. Katarzyna Medycejska zmusza kobiety do noszenia gorsetów. Nawet nocą. 33 centymetry to wymagany przez królową obwód talii. Jadwiga Toeplitz-Mrozowska w podkieleckiej wsi marzy o sławie. Dzięki uporowi trafia na salony elity finansowej i intelektualnej Królestwa Włoch.

Autor Maciej A. Brzozowski, wcześniej zasłynął za sprawą bestsellerowej książki Włosi. Życie to teatr, jest znawcą i miłośnikiem Półwyspu Apenińskiego, tym razem przyjrzał się niezwykłym kobietom i zabiera nas w podróż do ich świata. Na codzień Maciej Brzozowski pracuje jako Dyrektor Public Relations w Radiu RMF FM. Wcześniej związany był z koncernem Fiata.

Booking.com