x
Włochy - KierunekWlochy.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Toskania, Włochy Portofino, Włochy Rzym, Włochy Vernazza, Włochy Wenecja, Włochy
Booking.com

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

  • Rzym
  • Wenecja
  • Mediolan
  • Florencja

Włochy: wiadomości, turystyka, polityka, gwiazdy
» Promy z Piombino na Elbę oraz zwiedzanie miasta

12.04.2015, autor: Łukasz Ropczyński

W e-mailach do naszej redakcji często pytacie Państwo co ciekawego można zobaczyć w Piombino. To miasto o bardzo charakterystycznym położeniu, którego starówka znajduje się na wysuniętym w głąb morza cyplu. W tym miejscu przebiega granica pomiędzy Morzem Liguryjskim, a Morzem Tyrreńskim, a z głównego placu miasta doskonale widać pobliską wyspę Elbę, a gdy pogoda dopisuje można także podziwiać majestatyczne wybrzeże francuskiej Korsyki.

Piombino, Włochy

Mimo swojej ciekawej zabudowy i pięknego położenia toskańskie Piombino często jest traktowane tylko jako punkt, z którego można przepłynąć na wyspę Elba. Nic dziwnego – w wakacyjnym sezonie nawet 25 razy w ciągu dnia promy różnych przewoźników kursują między Piombino, a miastami Portoferraio i Rio Marina. Tymczasem samo miasto – bez względu na to, czy planujemy podróż promem – warte jest odwiedzenia.

Ogromne wrażenie robi położenie miasta, na stromym wzniesieniu, które miejscami przypomina skalisty klif. Główny miejski plac znajduje się na wysuniętym w głąb morza cyplu. To tutaj spotykają się mieszkańcy i tu spacerują turyści. Od placu odchodzi główny deptak starego miasta, wzdłuż którego znajdują się stylowe restauracje, bary i kawiarnie.

Czytaj całość: Piombino w Toskanii.

Booking.com