x
Włochy - KierunekWlochy.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Toskania, Włochy Portofino, Włochy Rzym, Włochy Vernazza, Włochy Wenecja, Włochy
Booking.com

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

  • Rzym
  • Wenecja
  • Mediolan
  • Florencja

Włochy: wiadomości, turystyka, polityka, gwiazdy
» Nowy przewodnik po Rosolina Mare nad Adriatykiem

04.10.2016, autor: Łukasz Ropczyński

Sezon wakacyjny już za nami, ale na portalach rezerwacyjnych sukcesywnie pojawiają się oferty hoteli, apartamentów i kempingów na przyszły rok. Nic dziwnego. Najbardziej oblegane miejsca i najlepsze kempingi należy rezerwować już jesienią – z dużym wyprzedzeniem. Dlatego my nie spoczywamy na laurach i opisujemy wciąż nowe kierunki. Dzisiaj czas na miasteczko Rosolina Mare – ostatni z kurortów Veneto, którego opisu jeszcze u nas nie było.

Rosolina Mare, Włochy
plaża w Rosolina Mare, Włochy (fot. Ł. Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

W serwisie „Kierunek Włochy” dokładnie opisanych jest już ponad 140 włoskich miast i wakacyjnych kurortów. Dlaczego dopiero teraz opisujemy popularną w sumie Rosolinę? Ponieważ jesteśmy serwisem subiektywnym. Rosolina Mare przegrywa naszym zdaniem rywalizację z sąsiednim Cavallino, z Lido di Jesolo, czy z Caorle. Zdawało się, że na tle sąsiadów wypada słabo. Miasteczko, które poza sezonem wakacyjnym praktycznie nie istnieje. W większości płatne plaże, przestarzała infrastruktura i tłumy na plaży. Po co tu przyjeżdżać?

Okazało się jednak, że Rosolina Mare zyskuje przy bliższym poznaniu. Wokół miasteczka znajduje się gęsty sosnowy las oraz pełno jezior i stawów. Plaża – owszem – jest zatłoczona, ale tylko w ścisłym centrum. Zarówno na północ od centrum, jak i na południe mamy po kilka kilometrów szerokiej, dzikiej, piaszczystej plaż. Jej część upodobali sobie nawet naturyści, którzy bez zbędnych staników i kąpielówek pluskają się w Adriatyku. W samej Rosolinie na próżno szukać nowoczesnych hoteli i apartamentów z widokiem na morze, ale przez to ceny – nawet w sezonie – są tu znacznie niższe niż w sąsiednich kurortach. Może zatem warto dać kurortowi szansę?

Zapraszamy do naszej relacji: Rosolina Mare nad Adriatykiem we Włoszech.

Booking.com