x
Włochy - KierunekWlochy.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Toskania, Włochy Portofino, Włochy Rzym, Włochy Vernazza, Włochy Wenecja, Włochy
Booking.com

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

  • Rzym
  • Wenecja
  • Mediolan
  • Florencja

Włochy: wiadomości, turystyka, polityka, gwiazdy
» Punta Sabbioni na północy Włoch - brama do Wenecji

28.07.2016, autor: Łukasz Ropczyński

W ostatnich tygodniach wiele miejsca w serwisie "Kierunek Włochy" poświęciliśmy na szczegółowy opis Wenecji oraz kurortów północnego Adriatyku. Pisaliśmy o tym, co warto zobaczyć w Wenecji, proponowaliśmy trasy zwiedzania, opisywaliśmy zabytki, atrakcje turystyczne, sposoby komunikacji, ceny biletów i parkingi. Dziś ostatni z artykułów związanych z Wenecją. Szczegółowo piszemy o malutkiej wiosce Punta Sabbioni, leżącej na wybrzeżu Cavallino.

Punta Sabbioni
Punta Sabbioni, Włochy (fot. Ł. Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Niewielkie Punta Sabbioni to miejscowość położona na półwyspie Cavallino, ale niejako odwrócona tyłem od Adriatyku. Administracyjnie miasto zajmuje tereny od strony laguny. Nie ma tu w zasadzie nic poza parkiem, kilkudziesięcioma domami i apartamentami wakacyjnymi oraz przystanią statków i tramwajów wodnych ACTV. To właśnie ta przystań sprawiła, że Punta Sabbioni jest tak ważnym punktem dla turystów wypoczywających w kurortach północnego Adriatyku. Na jednym całodniowym bilecie ACTV można stąd rozpocząć zwiedzanie Wenecji statkami. To o wiele prostsze i prawdopodobnie tańsze niż alternatywny dojazd do Wenecji pociągiem lub własnym samochodem.

Wokół przystani tramwajów wodnych w Punta Sabbioni wyrosła powiązana z tym infrastruktura. Tuż obok swoje kursy realizuje jeden z prywatnych przewoźników. Bilety są tańsze, ale oferuje on tylko połączenia do i z Wenecji. Bez możliwości pływania po Wenecji i pobliskich wyspach, tak jak w przypadku miejskiego przewoźnika ACTV. Obok przystani znajdują się także prywatne oraz miejskie parkingi dla osób, które chcą pozostawić samochód na cały dzień.

Czytaj całość: Punta Sabbioni we Włoszech

Pozostałe działy związane z tematem:

Oraz nasz przewodnik po Wenecji.

Booking.com