x
Włochy - KierunekWlochy.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Toskania, Włochy Portofino, Włochy Rzym, Włochy Vernazza, Włochy Wenecja, Włochy
Booking.com

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

  • Rzym
  • Wenecja
  • Mediolan
  • Florencja

Włochy: wiadomości, turystyka, polityka, gwiazdy
» Rapallo - kurort we włoskiej Ligurii

30.06.2015, autor: Łukasz Ropczyński

Dzisiaj w naszym serwisie opublikowaliśmy przewodnik po liguryjskim mieście Rapallo. Pięknie położone Rapallo znajduje się pomiędzy wysokimi, zielonymi szczytami górskimi, a turkusowym Morzem Liguryjskim. Miasto jest bramą do Portofino, ale jednocześnie samo w sobie jest warte uwagi. Dzięki świetnej komunikacji publicznej może być doskonałą bazą wypadową na włoskie wakacje.

Rapallo, Włochy
Rapallo, Liguria, Włochy (fot. bigstockphoto, kierunekwlochy.pl)

Rapallo dzięki zwartej zabudowie i kolorowym, wysokim kamienicom wyróżnia się na Riwierze Włoskiej. Wzdłuż morza biegnie promenada. Można tam usiąść na jednej z ławek w przyjemnym cieniu drzew palmowych i podziwiać dryfujące na zatoce łodzie i jachty. Rapallo jest typowym miastem portowym – w jednej z restauracji w centrum warto zjeść słynną zupę rybną lub zamówić owoce morza. Jeśli chcemy wypocząć na plaży wystarczy przespacerować się do pobliskiego Santa Margherita Ligure.

W Rapallo możemy spacerować po starym mieście, odwiedzić słynny zamek na morzu, który stał się symbolem miasta lub pojechać kolejką linową do sanktuarium na jednym ze szczytów. Miasto jest świetnie skomunikowane z regionem. Znajduje się tu stacja kolejowa, a komunikacja miejska zapewnia połączenia autobusowe z Santa Margherita Ligure i Portofino. Z Rapallo można także popłynąć na wycieczkę statkiem – chociażby do pobliskiego Portfino albo (w wakacyjnym sezonie) do Cinque Terre.

Czytaj całość: Rapallo we Włoszech

Booking.com