x
Włochy - KierunekWlochy.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Toskania, Włochy Portofino, Włochy Rzym, Włochy Vernazza, Włochy Wenecja, Włochy
Booking.com

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

  • Rzym
  • Wenecja
  • Mediolan
  • Florencja

Narty Włochy » Regiony narciarskie we Włoszech

Alta Valtellina - trasy, zdjęcia i mapa
Alta Valtellina to popularna wśród narciarzy z Polski dolina znajdująca się w północnej części włoskiego regionu Lombardia, tuż przy granicy ze Szwajcarią. Region ten słynie ze świetnych warunków narciarskich i długiego sezonu trwającego od początku grudnia nawet do pierwszego tygodnia kwietnia. Alpejskie stoki wchodzące w skład Alta Valtelliny oferują około 250 km tras narciarskich oraz mnóstwo dodatkowych atrakcji w postaci term lub tras narciarstwa biegowego.
28.10.2015 17:51:05 autor: Łukasz Ropczyński
Cortina d'Ampezzo - skipass, hotele, mapa
Cortina d'Ampezzo to niezwykle popularny kurort narciarski we Włoszech, określany mianem "królowej włoskich Dolomitów". To nieformalne wyróżnienie bierze się z dwóch powodów. Po pierwsze kurort stał się synonimem prestiżu i luksusu - przyciąga bogatych ludzi i celebrytów. Po drugie - być może ważniejsze - Cortina d'Ampezzo leży w samym sercu włoskich Dolomitów. Miasteczko z każdej strony jest otoczone wyciągami i trasami narciarskimi, a z uwagi na mnogość atrakcji sezon turystyczny...
20.11.2015 12:51:55 autor: Łukasz Ropczyński
Kronplatz - skipass, mapa, zdjęcia
Kronplatz (Plan de Corones) to najwyższa góra narciarska w Tyrolu Południowym uważana za nieoficjalny numer 1 we włoskich stokach. Według powszechnej opinii narciarzy jest tu najnowocześniejsza infrastruktura narciarska we Włoszech, a narciarstwo można uprawiać na wysokości 2275 m n.p.m. U stóp szczytu Kronplatz znajduje się dolina Val Pusteria, a w niej trzynaście kurortów narciarskich, w tym jeden najważniejszy - miasteczko Brunico.
03.11.2012 14:06:38 autor: Łukasz Ropczyński
Livigno - przewodnik, mapy, zdjęcia
Narty we Włoszech są celem wyjazdu milionów turystów każdego roku. Trudno uwierzyć, że jeden z najsłynniejszych regionów narciarskich we Włoszech jeszcze pół wieku temu przez 9 miesięcy w roku był całkowicie odcięty od świata. Dopiero, gdy w 1964 roku zakończono budowę tunelu Munt La Schera nastąpił dynamiczny wzrost znaczenia Livigno. Miasto stało się centrum narciarstwa i sportów zimowych. Dziś kurort ten jest jednym z ulubionych kierunków zimowych wśród polskich narciarzy.
25.10.2012 23:18:57 autor: Łukasz Ropczyński
Val di Fassa - mapa, zdjęcia, skipass
Val di Fassa to region narciarski we Włoszech z bardzo urozmaiconymi trasami. Do najbardziej znanych kurortów tego regionu należą miasteczka Canazei, Pozza di Fassa, Campitello i Moena. Sama dolina Val di Fassa jest bardzo urokliwa ponieważ widać z niej wszystkie ważniejsze szczyty Dolomitów. Znajdują się tu liczne tereny narciarskie ze świetnie przygotowanymi trasami o różnym stopniu trudności. Sezon narciarski trwa tutaj od grudnia do kwietnia.
04.11.2012 22:44:51 autor: Łukasz Ropczyński
Val di Fiemme - zdjęcia, trasy, skipass
Region narciarski Val di Fiemme według wielu przewodników określany jest mianem przedsionka Dolomitów. Zaczynają się tu efektowne, monumentalne szczyty górskie, typowe dla Alp. Na Val di Fiemme składa się pięć ośrodków narciarskich: Alpe Cermis, Passo Rolle, Alpe Lusia, Passo Lavaze i Ski Center Latemar, ale większość narciarzy kojarzy głównie miasta Predazzo i Cavalese. Val di Fiemme oferuje narciarzom i snowboardzistom ponad 140 km świetnie utrzymanych tras.
30.10.2012 23:01:03 autor: Łukasz Ropczyński
Val di Sole - przewodnik, dojazd, ceny
Val di Sole, czyli słynna Dolina Słońca. Z uwagi na świetną organizację, różnorodność szlaków, rozsądne ceny i łatwy dojazd, Val di Sole co roku przyciąga tłumy miłośników białego szaleństwa, w tym wielu Polaków. Dolina Słońca otoczona jest pasmem Dolomitów Brenta oraz masywami Adamello Presanella i Ortles Cevedale. Łącznie w ramach jednego karnetu można tu zjeżdżać na 380 km tras narciarskich i korzystać ze 140 wyciągów.
24.10.2012 18:09:08 autor: Łukasz Ropczyński
Booking.com