x
Włochy - KierunekWlochy.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Toskania, Włochy Portofino, Włochy Rzym, Włochy Vernazza, Włochy Wenecja, Włochy
Booking.com

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

  • Rzym
  • Wenecja
  • Mediolan
  • Florencja

Włochy: wiadomości, turystyka, polityka, gwiazdy
» Rowerem przez Włochy - fotorelacja z wyprawy

19.01.2015, autor: Łukasz Ropczyński

Początkiem lipca 2014 r. do naszej redakcji dotarł e-mail internauty, który znalazł nasz serwis i pytał o praktyczne porady i planowanie trasy wycieczki rowerowej z Polski do Włoch. Udzieliliśmy e-mailowo kilku porad i spostrzeżeń po czym nie liczyliśmy na dalszy kontakt. Takich e-maili otrzymujemy wiele. Zazwyczaj ich autorzy zmieniają plany lub otrzymawszy informacje już więcej się z nami nie kontaktują. Nasze zdziwienie było tym większe, gdy w ostatnim czasie autor pamiętnego e-maila z lipca 2014 r. ponownie do nas napisał, tym razem przesyłając pasjonującą relację z przygody życia!

Trzech studentów i jedna studentka Marysia, Mateusz, Adam i Łukasz w 2013 r. zaczęło planować rowerową wyprawę do Włoch. Wycieczka miała potrwać miesiąc, a jej realizacja była uzależniona od licznych przygotowań: kompletowania sprzętu, treningów, planowania trasy, organizacji noclegów i wyżywienia i co najważniejsze od pozyskania sponsorów.

wyprawa rowerowa do Włoch

wyprawa rowerowa do Włoch

Po wielu przygotowaniach 16 września 2014 r. studenci wyruszyli w swoją podróż. Trasa biegła przez Czechy (Bohumin, Ostrawę, Pragę, Krumlov) i Austrię (Salzburg, Innsbruck), a następnie przez przełęcz Brenner prowadziła do upragnionych Włoch. Cała relacja, którą otrzymaliśmy to aż 62 strony z obszernymi opisami i pięknymi zdjęciami. Zapraszamy do przeczytania!

Głównym sponsorem wyprawy czwórki studentów była Grupa Azoty S.A. i Pracownia Projektowania i Wyposażania Wnętrz Małgorzata Czapla z Puław.

Kliknij tutaj, aby przeczytać relację z wyprawy (PDF, 15,3 MB).

Booking.com