x
Włochy - KierunekWlochy.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Toskania, Włochy Portofino, Włochy Rzym, Włochy Vernazza, Włochy Wenecja, Włochy
Booking.com

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

  • Rzym
  • Wenecja
  • Mediolan
  • Florencja

Włochy: wiadomości, turystyka, polityka, gwiazdy
» Rozstrzygnięcie konkursu lipcowego!

03.08.2014, autor: Łukasz Ropczyński

Nadszedł czas rozstrzygnięcia lipcowego konkursu, w którym można było wygrać jedną z pięciu książek autorstwa Diego Galdino zatytułowanych "Pierwsza kawa o poranku". Nagrody w konkursie ufundował Dom Wydawniczy Rebis. Otrzymaliśmy od Państwa ponad 400 zdjęć. Większość fotografii tak nam się spodobała, że ciężko było wybrać finałową piątkę!

Wszystkim uczestniczącym w konkursie serdecznie dziękujemy za udział. Zwycięzcom gratulujemy! Wysyłka książek nastąpi w ciągu najbliższych kilku dni.

Tym z Państwa, którym nie udało wygrać się jednej z pięciu książek, proponujemy udział w kolejnych konkursach, które ogłosimy w najbliższych dniach.

Oto zwycięzcy:

MIEJSCE 1 - Agnieszka Jabłońska, Rzeszów

Zdjęcie wykonane w Brescii, w maju, gdzie co roku odbywa się wyścig starych samochodów zwanych 1000miglia. W tym wypadku uczestnicy to nowożeńcy. Wyścig trwa 3 dni, a trasa wiedzie z Brescii do Rzymu i z powrotem.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć powyższe zdjęcie w pełnej rozdzielczości.

MIEJSCE 2 - Mateusz Szumański, Kraków

Zdjęcie zostało zrobione przeze mnie, w Camogli w Ligurii, w listopadzie 2013 roku. Dla mnie osobiście ciężkiego, gdyż miało miejsce wiele złych i smutnych rzeczy, ale wtedy tam w Camogli widziałem jeden z najpiękniejszych zachodów słońca w moim życiu i w tym trudnym czasie odebrałem to jako znak, że zawsze po burzy wychodzi słońce...

Kliknij tutaj, aby zobaczyć powyższe zdjęcie w pełnej rozdzielczości.

MIEJSCE 3 - Łukasz Glewicz, Warszawa

Podczas 9 dniowego pobytu we Włoszech szukałem ujęcia, które by odzwierciedlało styl życia statystycznego Włocha. Szukałem ujęcia, które nosiło by tytuł “La Dolce Vita“. Moim zdaniem zdjęcie z załącznika ma w sobie to coś, mianowicie Włocha, zapewne o imieniu Marcello, który swoim blaskiem, stylem, klasą i retro rowerkiem urzeka piękne Funkcjonariuszki na służbie. Przyglądając się z bezpiecznej odległości szczerze zazdrościłem Marcello uroku osobistego i świetnych manier. Ach! I te włosy! To musi być Włoch!

Kliknij tutaj, aby zobaczyć powyższe zdjęcie w pełnej rozdzielczości.

MIEJSCE 4 - Agnieszka Zielińska, Lublin

Wenecja - Festa del Redentore. Najważniejsza dla Wenecjan uroczystość, podczas której mieszkańcy gromadzą się na łodziach w Basenie św. Marka i wspólnie świętują. W oczekiwaniu na kulminacyjny moment, czyli spektakularne fajerwerki, których pokaz odbywa się późnym wieczorem, już od popołudnia wszyscy jedzą, bawią się, tańczą, gra muzyka - a wszystko to na pokładach setek łodzi. Dla turysty to niezwykły przywilej i przeżycie móc w czymś takim uczestniczyć.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć powyższe zdjęcie w pełnej rozdzielczości.

MIEJSCE 5 - Jacek Świder, Rzeszów

Ascoli Piceno, stolica prowincji, położona na wysokości 154 m n.p.m. z nieco ponad pięćdziesięcioma tysiącami mieszkańców w sezonie gości masę turystów, którzy chętnie odwiedzają “miasto stu wież”. Piękna zabudowa starówki, gdzie obok budynków z okresu średniowiecza znaleźć można przykłady architektury renesansu i baroku. Miasto szczyci się nie tylko zachwycającą historyczną zabudową, ale także historią sięgającą czasów starożytnych.

Kliknij tutaj, aby zobaczyć powyższe zdjęcie w pełnej rozdzielczości.

Booking.com