x
Włochy - KierunekWlochy.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Toskania, Włochy Portofino, Włochy Rzym, Włochy Vernazza, Włochy Wenecja, Włochy
Booking.com

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

  • Rzym
  • Wenecja
  • Mediolan
  • Florencja

Włochy: wiadomości, turystyka, polityka, gwiazdy
» Rozstrzygnięcie konkursu wrześniowego!

06.10.2014, autor: Łukasz Ropczyński

Wszystkim naszym Czytelnikom, którzy uczestniczyli we wrześniowym konkursie fotograficznym serdecznie dziękujemy za udział. Nadszedł czas rozstrzygnięcia. Przypomnijmy, na trójkę zwycięzców czekają egzemplarze książki "Sycylijska opowieść" autorstwa Nicky Pellegrino. Nagrody ufundowało wydawnictwo Prószyński i S-ka.

Tym razem - w przeciwieństwie do konkursu sierpniowego - naszą redakcję, może za wyjątkiem pierwszego miejsca, urzekły te mniej znane Włochy. Dostaliśmy mnóstwo zdjęć z najbardziej popularnych miejsc we Włoszech, takich jak Jezioro Garda, Wenecja, Florencja, Rzym, czy Zatoka Neapolitańska. Co ciekawe, otrzymaliśmy też zdjęcia z mało popularnych lub nawet kompletnie nieznanych zakątków Umbrii, Abruzji, czy Kalabrii. Okazuje się, że z dala od utartych szlaków turystycznych można uchwycić równie piękne momenty życia we Włoszech.

Zwycięzcom gratulujemy. Nagrody wyślemy w najbliższych dniach przesyłkami poleconymi, priorytetowymi!

MIEJSCE 1 - Aneta Walczak

Włochy

Florencja zaskakuje magią swoich zabytków. Setki kościołów, ulic tonących w renesansowym kostiumie sprzed setek lat. Ale jak się okazuje to nie tylko miasto staroci, ale i młodości. Przed Państwem najpiękniejszy zakątek florencki Plac Michała Anioła i niezapomniany, wieczorny chill dziesiątek młodych Włochów i nie tylko w zachwycie nad niezapomnianą panoramą miasta i wyjątkową Santa Maria del Fiore rozpływającą się w zachodzącym słońcu.

MIEJSCE 2 - Milan Chmielewski

Włochy

Przesyłam zdjęcie z cudownej Umbrii! Dziś zagląda się tu głównie do Asyżu i czasem do Perugii, a Umbria to kraina piękniejsza i prawdziwsza od słynnej Toskanii. Zdjęcia przedstawia miasteczko Amelia - w pobliżu produkuje się najznakomitsze wino, swojską oliwę, sery, a na stołach królują trufle. Najbardziej zielony region Włoch i wciąż mało znany wśród turystów!

 

MIEJSCE 3 - Justyna Zawadzka

Włochy

Fotografia przedstawia górską drogę w Abruzji. Zimą nie sposób tu przejechać. Widoczne żółte pachołki informują kierowców, gdzie jest droga. Z kolei wiosną i w lecie za zakrętem można spotkać taki widok!!! W pobliżu nie było żadnego gospodarza - pokornie więc czekaliśmy na możliwość przejazdu.

Booking.com