x
Włochy - KierunekWlochy.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Toskania, Włochy Portofino, Włochy Rzym, Włochy Vernazza, Włochy Wenecja, Włochy
Booking.com

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

  • Rzym
  • Wenecja
  • Mediolan
  • Florencja

Włochy: wiadomości, turystyka, polityka, gwiazdy
» Włochy: Stroncone - nieznana perełka Umbrii

06.12.2016, autor: Łukasz Ropczyński

W ostatnich latach włoska Umbria staje się coraz bardziej modna. Takie miasta jak Perugia, Asyż, czy Spoleto zyskują na popularności także wśród polskich turystów. Jednak w regionie wciąż jest wiele nieodkrytych perełek, które architekturą, lokalizacją, czy atmosferą wcale nie ustępują swoim sąsiadom. Do takich nieodkrytych jeszcze perełek należy zaliczyć miasteczko Stroncone, położone na wzgórzach koło Terni.

Stroncone, Włochy
Stroncone, Włochy (fot. Ł. Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Do malowniczo położonego Stroncone można dojechać tzw. superstradą, czyli bezpłatną drogą ekspresową prowadzącą do miasta Terni, które jest gospodarczą stolicą regionu. Z Terni zjeżdżamy z drogi szybkiego ruchu, przejeżdżamy przez centrum miasta i kierujemy się w stronę południową jadąc krętą drogą coraz bardziej w górę. Po kilku kilometrach dotrzemy do Stroncone, którego historyczne centrum zdaje się być niemalże przyklejone do zielonego, górskiego zbocza.

Dla turysty najważniejsza jest średniowieczna starówka pełna zaułków, niewielkich placów, wąskich uliczek i domów z kamienia. Jednak ciekawa jest także nowa część Stroncone powstająca wokół. Miasteczko w ostatnich dziesięcioleciach stało się luksusowymi przedmieściami dużego Terni.

Czytaj całość: Stroncone we włoskiej Umbrii

Booking.com