x
Włochy - KierunekWlochy.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Toskania, Włochy Portofino, Włochy Rzym, Włochy Vernazza, Włochy Wenecja, Włochy
Booking.com

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

  • Rzym
  • Wenecja
  • Mediolan
  • Florencja

Włochy przewodnik » Sycylia

Caltabellotta
Położona w południowo-zachodniej części Sycylii Caltabellotta słynie z przepięknych widoków i majestatycznej skały górującej nad miastem. Miasteczko sprawia wrażenie sennego. W ciągu dnia, gdy mieszkańcy wyjeżdżają do pracy w sąsiednich większych miejscowościach, a młodzież jest w szkole, niewiele się tutaj dzieje. To typowa sycylijska prowincja z tym wyjątkiem, że nad miasteczkiem znajduje się niezwykle fotogeniczna skała Monte Castello (950 m n.p.m.).
27.06.2016 11:34:31 autor: Łukasz Ropczyński
Cefalu
Niewielkie Cefalu nazywane jest perłą sycylijskiego wybrzeża. Miasto leży około 50 km na wschód od Palermo, u stóp olbrzymiej skalistej góry Rocca. Turystów przyciąga tutejsza piaszczysta plaża i czyste, lazurowe morze. Charakterystyczne dla Cefalu są białe domki, podobne do tych spotykanych w wielu miastach Grecji. Między domami biegną wąskie uliczki i zaułki, po których przyjemnie spaceruje się wieczorami. W mieście znajduje się wiele świetnych restauracji.
13.01.2014 23:23:38 autor: Łukasz Ropczyński
Erice
Eirce to średniowieczne miasteczko położone w... chmurach. Kiedyś było największym miastem Sycylii. Dziś jest jednym z najważniejszych miejsc odwiedzanych przez turystów w tej części Włoch. Na co dzień w historycznym centrum mieszka zaledwie 500 osób, ale każdego dnia przyjeżdżają do autokary pełne turystów, chcących podziwiać świetnie zachowaną starożytną architekturę tego mitycznego miejsca. Wytrawny turysta odkryje tutaj w całości zachowaną średniowieczną zabudowę miasta.
18.06.2013 14:30:58 autor: Łukasz Ropczyński
Palermo
Zakorkowane ulice, bieda, unoszący się w powietrzu duch sycylijskiej mafii i rozpadające się zabytkowe kamienice i kościoły. To pierwsze wrażenie po wjechaniu do stolicy Sycylii. Z drugiej jednak strony miasto tętni życiem, a ostre promienie bladego słońca dodają temu miejscu uroku. Palermo jest pełne sprzeczności. Walące się barokowe kamienice, sąsiadują z odrestaurowanymi budynkami. Tutejszy bazar swoim brudem i rozgardiaszem przypomina raczej kraje arabskie...
12.01.2014 21:45:24 autor: Łukasz Ropczyński
San Vito Lo Capo
Według opinii wielu turystów i rodowitych Włochów w San Vito Lo Capo znajduje się podobno najpiękniejsza plaża Sycylii. Wakacyjne upodobania mogą być różne, ale z pewnością plaża w San Vito Lo Capo pozytywnie wyróżnia się na tle innych włoskich kurortów. Plaża położona jest na wysuniętym cyplu, w zatoce przy porcie rybackim. Wybrzeże poza miastem jest głównie skaliste. To wszystko sprawia, że na tutejsza woda jest krystalicznie czysta i ma przepiękny błękitny kolor.
09.06.2013 17:48:44 autor: Łukasz Ropczyński
Segesta
Starożytna Segesta dziś już nie istnieje. Miasto zostało założone przez nieznany bliżej lud Elymów, a później zniszczone przez liczne wojny i trzęsienia ziemi. Do dziś zachowała się jednak nieukończona olbrzymia świątynia i teatr. Obydwa zabytki mają po 2500 lat. Trudno powiedzieć jakim cudem świątynia przetrwała tak długo i dlaczego nie miała nigdy dachu. Segesta jest celem wycieczek dziesiątek tysięcy turystów, którzy co roku odwiedzają tę część Sycylii.
15.01.2014 18:43:08 autor: Łukasz Ropczyński
Taormina
Taormina nazywana jest "rajem na ziemi" albo "perłą Sycylii". To niewątpliwie najbardziej prestiżowy i luksusowy kurort na całej wyspie. Miasto leży na zboczu wzgórza Monte Tauro. Z jednej strony widać stąd dymiącą Etnę, a z drugiej Morze Jońskie. Przepiękne plaże, lazurowa woda, soczysta zieleń, góry i morze - to wszystko sprawia, że każdego roku przyjeżdżają tutaj tłumy turystów, a swoje rezydencje mają tutaj zamożni mieszkańcy Europy.
17.01.2014 14:34:49 autor: Łukasz Ropczyński
Trapani
Położone na największej wyspie Morza Śródziemnego Trapani nie jest miastem, które można polecić przeciętnemu turyście. Jeśli ktoś szuka pięknych plaż, odrestaurowanych zabytków, hoteli z basenami i dyskotek - to się zawiedzie. Trapani to miasto wymagające turystycznego obycia. Doświadczony turysta będzie czerpał radość z możliwości wtopienia się w sycylijskie życie, w charakterystyczną dla tego regionu kulturę, gdzie wszystko toczy się wolniej, a wiele rzeczy zatrzymało się w czasie.
13.05.2013 21:10:36 autor: Łukasz Ropczyński
Booking.com