x
Włochy - KierunekWlochy.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Toskania, Włochy Portofino, Włochy Rzym, Włochy Vernazza, Włochy Wenecja, Włochy
Booking.com

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

  • Rzym
  • Wenecja
  • Mediolan
  • Florencja

Włochy: wiadomości, turystyka, polityka, gwiazdy
» Szkolenia BHP we Włoszech i w Polsce

04.12.2016, autor: Łukasz Ropczyński

We włoskiej miejscowości Tortoreto położonej nad wybrzeżem Adriatyku odbył się międzynarodowy zjazd osób odpowiedzialnych za szkolenia BHP. Konferencja zatytułowana była "Podziel się bezpieczeństwem pracy". Eksperci od BHP z wielu krajów dzieli się swoimi doświadczeniami. To dobra okazja, aby porównać czym różnią się zasady BHP w Polsce od zasad we Włoszech.

to tutaj odbywało się szkolenie bhp
wybrzeże regionu Marche - to tutaj odbywało się międzynarodowe szkolenie z BHP

W konferencji na temat szkoleń BHP we włoskim Tortoreto udział wzięło ponad 150 osób, z czego aż 48 z Polski. Byli to między innymi członkowie Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Pracowników Służby BHP w Rzeszowie, Krakowie, Warszawie, Radomiu, Częstochowie i Olsztynie, a także przedstawiciele Centralnego Instytutu Ochrony Pracy - Państwowy Instytut Badawczy. Organizatorem konferencji była włoska firma Faraone, która ma swój oddział również w Polsce. Ze strony włoskiej obecni byli przedstawiciele instytucji rządowych (INAIL, SPSAL, ASL), Stowarzyszenia Ekspertów Technicznych z zakresu Zdrowia oraz Bezpieczeństwa (AIAS), a także  koordynatorzy BHP, studenci oraz pracownicy firmy Faraone.

W trakcie szkolenia goście z Polski uzyskali wiedzę na temat funkcjonowania włoskiej agencji rządowej INAIL, która często porównywana jest do naszego ZUSu. Włoski INAIL to tłumacząc na język polski Państwowy Instytut Ochrony przed Wypadkami przy Pracy i Chorobami Zawodowymi. Urząd ten powstał 100 lat temu i ma swoje biura w całym kraju. INAIL zajmuje się między innymi szkoleniami BHP, informowaniem, a także pomocą w dziedzinie zapobiegania wypadkom. Państwowy urząd INAIL rozprowadza także materiały informacyjne oraz promuje zapobieganie wypadkom.

Przy okazji warto wspomnieć o samej miejscowości Tortoreto, w której odbywał się zjazd. Ta nadmorska miejscowość położona w malowniczym regionie Marche w środkowych Włoszech jest świetnym kurortem wakacyjnym. W dzielnicy Tortoreto Mare (oddalonej od centrum o około 4 km) znajdują się szerokie i piaszczyste plaże wybrzeża Adriatyku. Od maja do końca września trwa tam sezon wakacyjny.

Więcej na temat szkoleń bhp można przeczytać na stronie http://www.safeprobhp.pl firma ta zajmuje się szkoleniami BHP w Rzeszowie.

Booking.com