x
Włochy - KierunekWlochy.pl
Pierwszy kompleksowy portal dla turystów i osób zafascynowanych Włochami
Toskania, Włochy Portofino, Włochy Rzym, Włochy Vernazza, Włochy Wenecja, Włochy
Booking.com

Jakie włoskie miasto lubisz najbardziej?

  • Rzym
  • Wenecja
  • Mediolan
  • Florencja

Włochy: wiadomości, turystyka, polityka, gwiazdy
» Tramwaje wodne w Wenecji: ceny, połączenia i porady

19.06.2016, autor: Łukasz Ropczyński

Za kilka dni w Polsce oficjalnie zaczynają się wakacje, ale na weneckich placach i alejkach tłumy turystów spacerują już od dobrych kilku tygodni. W Wenecji turyści są zawsze, ale w wakacje miasto jeszcze niezwykle zatłoczone. Wenecki przewoźnik ACTV już w lutym zwiększa liczbę połączeń wodnych, a od maja obowiązuje tam najwyższy sezon. Na lagunie jest wówczas największa ilość statków, tramwajów i promów.

Wenecja, Włochy
tramwaj wodny w Wenecji (fot. Ł. Ropczyński, kierunekwlochy.pl)

Kursujące od ponad 130 lat miejskie statki ACTV rocznie przewożą prawie 100 milionów pasażerów. Tramwaje wodne kursują przez całą dobę, najpierw od 5:00 do 24:00 jako klasyczne linie miejskie, a później – na niektórych trasach – jako linie nocne. Dzięki tramwajom i statkom Wenecja nie zasypia nigdy. Jak zorganizować zwiedzanie Wenecji statkiem? Które linie wybrać? Ile to wszystko kosztuje i czy się opłaca? O tym piszemy w naszym nowym dziale: Tramwaje wodne vaporetto w Wenecji.

Informacje zawarte w artykule są aktualne na czerwiec 2016 r., ale podajemy także odnośniki do innych źródeł, w tym do oficjalnej strony przewoźnika. W naszym serwisie jak zawsze poza opisami i poradami praktycznymi znajdują się także zdjęcia i mapy (w tym w PDF do pobrania i wydrukowania).

Dział o tramwajach wodnych w Wenecji jest częścią bardziej obszernej sekcji naszego serwisu, w którym opisujemy także samą Wenecję, jej historię, zabytki oraz inne aspekty zwiedzania. W naszym serwisie znajdziecie również informację o parkingach w Wenecji, cenach gondoli, karcie miejskiej oraz kempingach w pobliżu Wenecji.

Booking.com